понеділок | 29 листопада 2021 | 02:02
05.11.2014

В секретаріаті Національної ради обговорено поширення сфери застосування галузевих угод

5 листопада 2014 р. секретаріатом Національної ради організовано чергове засідання тристоронньої робочої групи з підготовки пропозицій щодо поширення сфери застосування галузевих угод.  Під головуванням директора Департаменту соціальної політики Федерації роботодавців України Юрія Кузового та за участю представників сторін органів виконавчої влади, профспілок та роботодавців (в тому числі і в режимі онлайн через Skype) та фахівців секретаріату були обговорені актуальні питання колективно-договірного регулювання трудових відносин.

У формі конструктивного діалогу учасники розглянули пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України з колективно-договірного регулювання.Представники кожної зі сторін, що входять до робочої групи висловили власне бачення щодо механізму поширення генеральної та галузевих угод.

Пропозиції профспілкової сторони стосовно того, що норми генеральної угоди повинні діяти безпосередньо і бути обов’язковими для всіх юридичних осіб, незалежно від форм власності і господарювання, та фізичних осіб - роботодавців і є обов'язковими для дотримання в колективних договорах та угодах усіх інших рівнів, були частково підтримані представниками сторони роботодавців. Фахівці Міністерства соціальної політики представили учасникам засідання деякі положеннями проекту Закону України «Про колективні договори і угоди» та запропонували опрацювати зазначений документ в сторонах.

Проект Закону України, розроблений Мінсоцполітики, визначає засади колективно-договірного регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та узгодження інтересів працівників і роботодавців, їх представників.

За результатами засідання учасники домовились продовжити дискусію щодо принципів поширення галузевих угод в робочому порядку в сторонах з подальшим представленням позиції сторони на наступному засіданні.   

Прес-служба НТСЕР