понеділок | 29 листопада 2021 | 01:34
19.11.2014

За участю широкого кола фахівців обговорено питання розвитку соціального страхування на випадок безробіття

NTSER

19 листопада секретар Національної тристоронньої соціально-економічної ради Олександр Шубін взяв участь у фаховій дискусії, присвяченій питанням розрахунку розміру соціальних виплат у зв’язку з безробіттям та підходам до його профілактики в сучасних умовах. У заході, організованому Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Державним центром зайнятості України, також взяли участь представники соціальних партнерів - Міністерства соціальної політики України, профспілок та роботодавців, викладачі Інституту підготовки кадрів ДСЗУ, представники Інституту економіки промисловості НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, фахівці з питань ринку праці та зайнятості населення.

«Актуальність обговорюваних сьогодні питань підтверджується євроінтеграційним курсом України та заходами, що заплановані в рамках імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС. Присутність представників громадянського суспільства, авторитетних вчених, експертів гарантує глибокий аналіз питань зайнятості українців та  реформування системи соціального страхування в Україні», - зазначив Ректор Інституту підготовки кадрів ДСЗУ Олексій Могильний.

Учасники фахової дискусії висловили думки з приводу розвитку соціального страхування в Україні, впливу розміру соціальної допомоги по безробіттю на купівельну спроможність громадян, обговорили ризики, пов’язані з погіршенням ситуації на ринку праці, та можливості зменшення нарахувань на фонд оплати праці підприємств. Окрема увага була приділена світовому досвіду системи страхування від безробіття. Зокрема, на сьогодні схеми захисту від безробіття включені до законодавств 86 країн (44%). У 85 країнах здійснюються періодичні готівкові виплати, обов’язкове державне соціальне страхування – у 73 країнах, субсидоване добровільне страхування - 9 країнах.

Голова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Сергій Кондрюк у підсумку запропонував за результатами роботи учасників дискусії підготувати національну доповідь на тему «Ринок праці України: стан та перспективи розвитку». А вже після формування коаліції у Верховній Раді України звернутись до Голови Комітету з питань соціальної політики та праці для проведення парламентських слухань з цієї ж теми. Також Сергій Михайлович запропонував звернутись до послів країн ЄС для отримання актуальної інформації про розвиток системи соціального страхування в цих країнах після вступу їх до ЄС. 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: