четвер | 2 грудня 2021 | 23:44
20.11.2014

Секретар Національної ради Олександр Шубін: «Питання зайнятості залишається пріоритетним в роботі соціальних партнерів»

NTSER

«Вирішення проблеми зайнятості на сьогодні є одним із головних завдань забезпечення соціального та економічного відродження нашої держави. Це питання залишається пріоритетним і в роботі Національної тристоронньої соціально-економічної ради», - зазначив Секретар Національної ради Олександр Шубін в ході фахової  дискусії, організованої Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Державним центром зайнятості України.

На першому засіданні Національної ради, яке  відбулось після призначення Міністра соціальної політики Людмили Денісової на посаду Голови Національної ради, було розглянуто питання зайнятості – як головного завдання соціальних партнерів. Пропозиції та рекомендації, схвалені членами Національної ради на засіданні, були надіслані до Кабінету Міністрів України. «Крім того, Секретаріат Національної ради спільно з Фондом Ф.Еберта протягом цього року реалізовує проект «Забезпечення зайнятості в регіонах України», в рамках якого було проведено семінари вже в трьох обласних центрах – Кіровограді, Миколаєві та Львові. Головне наше завдання в рамках проекту – знайти шляхи відродження економічно згасаючих регіонів України», - повідомив Олександр Шубін. Він переконаний, що одним із важливих кроків для вирішення проблеми зайнятості українців є перетворення безробітних на роботодавців шляхом спрощення умов для створення  малих та середніх підприємств. Саме малий та середній бізнес, що, як правило, розвивається в конкретних регіонах,   сприяє працевлаштуванню місцевого населення та наповненню бюджету громади. Такі заходи, як зменшення податкового тиску, здешевлення витрат на створення основних засобів, надання доступних кредитних коштів допоможуть організувати нове підприємство.

У підсумку Олександр Шубін зазначив, що одним із кроків на шляху до вирішення питання безробіття в Україні, може стати включення до повноважень органів, які вирішують цю проблему, функцій стимулювання створення нових робочих місць в секторі малого і середнього бізнесу. «Наділення цих органів реальними адміністративними, організаційними та фінансовими ресурсами може покращити ситуацію зайнятості українців та створити здорову конкуренцію на ринку товарів та послуг України», - зауважив Олександр Шубін. 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: