п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:55
02.12.2014

За участю Секретаріату Національної ради відбулись консультації для завершення формування Української частини ПГС Україна – ЄС

2 грудня відбулись консультації учасників ініціативної групи для завершення формування Української частини Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС із врахуванням пропозицій європейської сторони. Нагадаємо, що європейські колеги в ході семінару 13-14 листопада висловили пропозиції щодо більш широкого представлення соціальних партнерів (представників роботодавців та організацій профспілок) у складі національної платформи. Сьогодні у консультаціях  взяли участь Національний координатор Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства Олександр Сушко, член керівного комітету Української національної платформи ФГС СП Андрій Когут, директор європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" Дмитро Шульга, представник Федерації роботодавців України Родіон Колишко, представник федерації Профспілок України  Василь Шилов та Секретар Національної тристоронньої соціально-економічної ради Олександр Шубін.

В ході зустрічі сторони обговорили можливі шляхи врахування рекомендацій Європейського економічного соціального комітету. Мова йшла про те, що окрім 15 обраних координаторів робочих груп української національної платформи, Європейська сторона хотіла б також у складі української делегації бачити традиційних соціальних партнерів – представників спільних представницьких органів роботодавців і профспілок на національному рівні. В процесі дискусії було обговорено різні моделі врахування рекомендацій. Робочим варіантом було обрано пропозиції щодо формування Національної платформи з представників громадянських організацій, які були обрані на установчих зборах, та Ради соціального партнерства, до якої будуть делеговані по 4 представники, обрані  спільним представницьким органом роботодавців та спільним представницьким органом профспілок на національному рівні. Також було запропоновано включити в якості окремого члена у складі Української частини національного координатора Форуму східного партнерства.

Таким чином, було запропоновано, щоб українська частина була сформована 24 представниками (15 осіб, які були обрані в ході установчих зборів, по 4 представники, делеговані спільними представницькими органами профспілок і роботодавців та представник Форуму Східного Партнерства).

Сторони домовились, що у найближчий термін ці пропозиції будуть обговорені з керівниками робочих груп, обраними 7 листопада. А вже після формування узгоджених пропозицій вони будуть запропоновані європейській стороні. Окрім того, було обговорено процес прийняття рішень в рамках національної платформи та зазначено, що найбільш оптимальним варіантом буде прийняття рішень на основі консенсусу учасників платформи. 

Прес-служба НТСЕР