п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:48
09.12.2014

Секретар Національної ради Олександр Шубін: «Головною функцією соціального діалогу є дотримання соціально-економічних прав і свобод громадян»

NTSER

9 грудня 2014 року Секретар Національної тристоронньої соціально-економічної ради Олександр Шубін взяв участь  у круглому столі на тему: «Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист», що був організований Федерацією профспілок України з нагоди Міжнародного дня прав людини. До обговорення питання стану дотримання трудових та соціально-економічних прав громадян долучились представники Міністерства соціальної політики України, Уповноваженого Верховної ради України з прав людини,  Пенсійного фонду України, Національної академії прокуратури України, об’єднань профспілок та роботодавців, науковці та експерти.

 

Учасники круглого столу обговорили основні проблеми, які на сьогодні призводять до порушення прав людини в соціально-економічній сфері. В ході дискусії присутні погодились, що першочерговими заходами у цьому напрямку повинні стати вдосконалення законодавства, норми якого забезпечуватимуть верховенство права, підвищення обізнаності громадян про свої права, налагодження ефективного соціального діалогу для вирішення соціально-економічних проблем кожного громадянина.

 

«Головною функцією соціального діалогу є дотримання соціально-економічних прав і свобод громадян України. Спільними зусиллями ми повинні підвищити роль соціальних партнерів в опрацюванні таких проектів законодавчих актів та рішень Уряду, як трудовий, бюджетний та податковий кодекси України, забезпечення соціальних гарантій людей, які змушені були покинути свої домівки на Сході України, та інших актуальних питань, що стосуються забезпечення прав пересічного українця», - зазначив Секретар Національної ради Олександр Шубін.

 

У підсумку було обговорено проект Рекомендацій учасників круглого столу, який після доопрацювання висловлених пропозицій буде надіслано Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та Міністерству соціальної політики України. Документ міститиме пропозиції щодо вдосконалення системи нарахування прожиткового мінімуму, підвищення ефективності соціального діалогу, вжиття заходів для «детінізації» заробітної плати та низку інших заходів для недопущення порушення прав громадян в соціально-економічній сфері. 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: