п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:40
16.12.2014

В Секретаріаті Національної ради обговорено можливості підвищення ролі органів соціального діалогу в Україні

16 грудня 2014 року Секретар Національної ради Олександр Шубін провів засідання Тристоронньої консультаційної робочої групи з напрацювання пропозицій щодо внесення змін до Конституції України стосовно визначення статусу, компетенції та повноважень Національної тристоронньої соціально-економічної ради. До обговорення були залучені представники сторін соціальньного діалогу – Уряду, профспілок, роботодавців, а також Національної академії державного управління при Президентові України та Академії правових наук.

Учасники засідання обговорили можливості трансформації інститутів соціального діалогу в Україні з огляду на підвищення ролі громадянського суспільства. Окрема увага була приділена доцільності внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог» шляхом залучення на національному рівні сторони громадянського суспільства. Присутні висловили свої думки стосовно закріплення статусу органів соціального діалогу в Основному Законі України та шляхів врахування рішень Національної ради при формуванні державної політики в соціально-економічній сфері.

Після доопрацювання висловлених в ході засідання пропозицій щодо внесення змін до Конституції України, Секретаріатом буде надіслано узагальнений варіант всім членам групи для остаточного погодження.

Довідково: Тристороння консультаційна робоча група з напрацювання пропозицій щодо внесення змін до Конституції України стосовно визначення статусу, компетенції та повноважень Національної ради створена відповідно до рішення Президії Національної ради від 03.09.2013 року. Секретаріатом Національної ради здійснюється методична та організаційна підготовка засідань робочої групи, які відбуваються не рідше одного разу на квартал.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: