четвер | 2 грудня 2021 | 23:28
26.01.2015

23 січня 2015 року на запрошення сторони роботодавців, керівник Секретаріату Національної ради взяв участь у засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні

NTSER

23 січня 2015 року на запрошення сторони роботодавців, керівник Секретаріату Національної ради взяв участь у засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

На засіданні обговорювалися ряд проблем, які на даний час потребують негайного вирішення.

Однією із нагальних проблем є адаптація національного виробництва до європейських технічних регламентів, що в свою чергу вимагає значних інвестицій і має системно підтримуватись державою.

Крім того, під час засідання обговорювалось питання, пов'язане із транспортуванням продукції в зоні АТО, а також на окупованій території Криму, в т.ч. з проходженням необхідних митних процедур.

Також, враховуючи нові хвилі мобілізації в країні, роботодавці планують знову підіймати перед органами влади проблему підприємств, які втрачають ключових спеціалістів через їх мобілізацію для участі у військових діях.

Акцентована увага на проблемну ситуацію, що склалась в банківській системі, зокрема це стосується обмеженого доступу до валютного ринку, що призвело до значного зростання кредиторської заборгованості підприємств за міжнародними контрактами.

Крім того, було обговорено участь Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні у процесі опрацювання проекту нового Трудового кодексу.

Також, на засіданні було обговорено перспективи створення Української частини громадянської платформи, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС та затверджено склад Ради соціального партнерства від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

За ініціативи Європейського економічного і соціального комітету в лютому поточного року планується візит представників українських соціальних партнерів до Брюсселю з метою обговорення процесу формування Української частини громадянської платформи, ознайомлення українських делегатів із роботою груп у складі ЄЕСК, а також проведення зустрічі із представниками інших інституцій ЄС.

 

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: