понеділок | 29 листопада 2021 | 02:46
18.02.2015

17 лютого відбувся національний круглий стіл «Врегулювання конфліктів на ринку праці України в умовах євроінтеграції: Нова модель вирішення трудових спорів та перспективи її впровадження»

NTSER

17 лютого відбувся національний круглий стіл «Врегулювання конфліктів на ринку праці України в умовах євроінтеграції: Нова модель вирішення трудових спорів та перспективи її впровадження» за участю представників сторін соціального діалогу, Міністерства соціальної політики України, Національної служби посередництва і примирення, Регіонального Представництва Фонду ім. Ф.Еберта в Україні. У заході також взяли участь Йоран Труген, незалежний експерт (Швеція), Ірина Бонч – Осмоловська Норстрьом, керівник Шведсько-українського проекту ВТС, Надія Зарько, керівник Експертної групи із розроблення Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні, Сергій Кондрюк, заступник Співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради, заступник Голови ФПУ, Олег Шевчук, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України, Валерій Ярошенко, заступник Міністра соціальної політики, Олена Степаненко, заступник секретаря Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

 Нова модель вирішення трудових спорів в Україні (далі – Нова модель), розроблена в рамках Шведсько-українського проекту ВТС у 2012-2013 роках. 18 лютого 2014 року Нова модель була розглянута на засіданні Національної ради, за результатами розгляду прийнято рішення рекомендувати сторонам соціального діалогу провести обговорення документу «Нова модель вирішення трудових спорів в Україні» та відзначено доцільність продовження співпраці з МОП та Шведським агентством з міжнародного розвитку і співробітництва «SIDA» щодо удосконалення законодавства у сфері соціально-трудових відносин. На виконання зазначеного рішення Національної ради секретаріат відповідні матеріали направив усім територіальним тристороннім соціально-економічним радам (далі – ТТСЕР). За інформацією отриманою від  ТТСЕР, запропонована нова модель вирішення трудових спорів була розглянута в більшості з них на засіданнях рад та в цілому знайшла підтримку серед профспілок, роботодавців та органів виконавчої влади.

Крім того, протягом 2014 року, за організаційного та фінансового сприяння Регіонального Представництва Фонду ім.. Ф. Еберта, в партнерстві з організаціями соціальних партнерів  ТТСЕР та відділень НСПП, в Харкові, Львові, Дніпропетровську і Луцьку відбулися семінари з обговорення Нової моделі. Учасники цих семінарів теж підтримали положення Нової моделі та внесли пропозиції щодо її впровадження та законодавчого закріплення.

За результатами національного круглого столу, з метою впровадження в Україні ефективної системи управління ринком праці, що передбачає координацію дій всіх учасників і збалансованість застосовуваних механізмів, у тому числі засобів вирішення трудових спорів, були затверджені відповідні рекомендації. Зокрема, рекомендовано створити при НСПП тристоронню робочу групу із залученням членів Експертної групи, яка діяла в рамках Шведсько-українського проекту ВТС, із підготовки законопроекту про вирішення трудових спорів на основі положень Нової моделі та з врахуванням пропозицій за підсумками обговорення впродовж 2014 року. Крім того, вирішено поінформувати Президента України, Кабінет Міністрів України, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення про розроблення нової моделі вирішення трудових спорів та звернутися з проханням підтримати законодавче впровадження ефективної системи врегулювання трудових конфліктів на ринку праці України.

1. НОВА МОДЕЛЬ ВИРІШЕННЯ ТРУДОВИХ СПОРІВ В УКРАЇНІ

2. Додаток 1 до  НМ

3. Додаток 2 до  НМ

4. Додаток 3 до  НМ

5. Рекомендації

 

Прес-служба НТСЕР
Матеріали: