понеділок | 29 листопада 2021 | 02:06
24.02.2015

23 лютого 2015 року у приміщенні Міністерства соціальної політики відбулось засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк.

NTSER

23 лютого 2015 року у приміщенні Міністерства соціальної політики відбулось засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк. У заході взяли участь група повноважних представників сторони органів виконавчої влади, група повноважних представників сторони роботодавців, представники Робочої комісії об’єднань профспілок, фахівці Міністерства соціальної політики України, Національної служби посередництва і примирення, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, інших міністерств і відомств.

На першому засіданні було затверджено склад секретаріату Спільної робочої комісії, керівником якого обрано Степаненко Олену Анатоліївну – заступника секретаря Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Багато дискусій викликало питання щодо назви та строку дії Генеральної угоди. В зв’язку з цим, було прийняте рішення доручити Секретаріату опрацювати це питання із залученням представників сторін та Міністерства юстиції України.

Визначена попередня структура Генеральної угоди, яка складається із трьох основних розділів:

Розділ І «Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості».

Розділ ІІ. «Умови, оплата та охорона праці»

Розділ ІІІ.  «Соціальний діалог».

При цьому, досягнуто згоди про врахування в третьому розділі питання щодо механізмів вирішення трудових спорів.

  Також, в ході проведення засідання було утворено робочі групи з підготовки розділів Генеральної угоди. Секретаріату СРК доручено опрацювати пропозиції сторін соціального діалогу щодо персонального складу робочих груп, до складу яких увійде від 3 до 10 представників від кожної зі сторін, із визначенням керівника та заступника керівника робочої групи.

Крім того, прийнято рішення, що до 12 березня поточного року робочі групи нададуть результати напрацювань щодо змісту та наповнення розділів проекту Генеральної угоди.

Узагальнені пропозиції будуть розглянуті на наступному засіданні Спільної робочої комісії 16 березня 2015 року. 

Прес-служба НТСЕР