четвер | 2 грудня 2021 | 23:25
10.03.2015

10 березня 2015 року відбулося засідання робочої групи з підготовки першого розділу «Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості» проекту Генеральної угоди на новий строк

NTSER

10 березня 2015 року в приміщенні Федерації роботодавців України відбулося засідання робочої групи з підготовки першого розділу «Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості» проекту Генеральної угоди на новий строк.

У заході взяли участь сторони соціального діалогу, представник Секретаріату Національної трьохсторонньої соціально-економічної ради, фахівці міністерств та відомств.

Під час засідання учасники обговорили цілу низку питань, що мають знайти своє відображення в основних статтях першого розділу нової Генеральної угоди. Зокрема, це стосуються створення умов для легалізації трудових відносин, сталого скорочення нелегальної та тіньової зайнятості населення, легалізації трудових відносин, подолання технологічної відсталості та прискорення оновлення основних засобів з метою підвищення конкурентоспроможності підприємств та створення сучасних робочих місць.

Представники сторін, також, підтвердили доцільність закріплення в тексті Генеральної угоди положень щодо регулярного проведення трьохсторонніх консультацій з основних напрямків державної цінової і тарифної політики щодо соціальних наслідків реформ, діяльності природних монополій, формування  транспортних тарифів та тарифів на електроенергію.

В ході подальшого обговорення, члени робочої групи прийняли одностайне рішення щодо нової редакції статей, в яких йдеться про розвиток внутрішнього ринку, зниження імпортозалежності, оновлення системи технічного регулювання, а також вдосконалення системи навчання, професійної освіти молоді та профорієнтації працівників та безробітних.

Чергове засідання робочої групи планується провести  17 березня 2015 року.

Прес-служба НТСЕР