п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:57
16.03.2015

13 березня 2015 року у Сумах для представників територіальної соціально-економічної ради проведено семінар

13 березня 2015 року у Сумах за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні (далі - Фонд), організаційного сприяння Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради та за участю першого заступника голови Сумської облдержадміністрації Олександра Марченка, заступника голови Сумської облдержадміністрації Ірини Купрейчик відбувся регіональний семінар на тему "Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації". В заході також взяли участь голова Сумської обласної ради профспілок Євдокимова Т.О., голова правління Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Лапін Є.В., інші представники сторони профспілок та роботодавців, фахівці обласної державної адміністрації. 

Нагадаємо, що серію семінарів в рамках спільної ініціативи Фонду та Секретаріату Національної ради було розпочато у Кіровограді у травні 2014 року.

У привітальному слові Перший заступник Голови Сумської державної адміністрації Марченко О.О. зазначив: «Оновлений склад Сумської державної адміністрації – це команда ініціативних людей, які бажають змінити ситуацію в регіоні на краще, які відкриті для людей, та в обов’язковому порядку будуть залучати до обговорення нагальних проблем громадські організації».

Під час семінару у Сумах учасники розглянули низку важливих для регіону питань, серед яких: сучасний стан та можливості розвитку трудових ресурсів Сумської області, впровадження перспективних інвестиційних проектів в контексті модернізації економіки та створення нових робочих місць, потенціал в промисловості, інноваційному та аграрному секторі виробництва.

Також, учасниками заходу було визначено одну із основних причин скорочення робочих місць та зростання безробіття - це закриття великих підприємств через низький рівень менеджменту їх керівництва.  Було обговорення питання щодо шляхів впливу з боку місцевої громади на власників приватизованих підприємств з метою залучення інвесторів та відновлення діяльності таких підприємств.

Секретар Національної ради Олександр Шубін представив учасникам доповідь «Світовий досвід відродження економічної активності «економічно згасаючих» регіонів: моделі та підходи» та звернув окрему увагу учасників семінару на вплив реформи місцевого самоврядування на соціальний діалог.

Доповідь Національного модератора Володимира Власюка була присвячена перспективним моделям та стратегічним напрямкам активізації реального сектору економіки Сумської області, а також конкурентним перевагам, інвестиційним можливостям та бар’єрам.

У підсумку учасники семінару висловили власні пропозиції щодо шляхів економічного відродження Сумщини для створення нових робочих місць та покращення соціально-економічної ситуації в регіоні. 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: