понеділок | 29 листопада 2021 | 01:13
20.04.2015

16-17 квітня 2015 року у Києві відбулось установче засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

NTSER

Від української сторони в зустрічі взяли участь делегати, що представляють інтереси об’єднань профспілок, об’єднань організацій  роботодавців,  громадських організацій, представники секретаріату Національної ради. Від сторони ЄС - представники Європейського економічного і соціального комітету.   

Разом із Радою асоціації та Парламентським комітетом асоціації, Платформа стала третьою та останньою інституцією двостороннього співробітництва, що повинна  була бути заснована в рамках Угоди про асоціацію Україна - ЄС.

Основним завданням Платформи є сприяння імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, шляхом здійснення моніторингу, експертизи, консультацій і співпраці з двосторонніми міжурядовими (Рада Асоціації, Комітет Асоціації) та міжпарламентським (Парламентський Комітет Асоціації) органами.

Спільні засідання Платформи будуть проходити двічі на рік у Києві чи Брюсселі, під час яких відбуватиметься обмін думками, розробка рекомендацій щодо актуальних питань, які стосуються імплементації Угоди про асоціацію, а також обговорення важливих проблем функціонування громадянського суспільства в Україні.

Під час установчого засідання було обрано два співголови Платформи, це: Анджей Адамчик  - член Європейського економічного і соціального комітету - з боку ЄС, та Олександр Сушко - науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва - з української сторони.

"Угода про асоціацію передбачає всебічні переговори держави з усіма іншими зацікавленими сторонами. Так стане можливим розробка реформ на міністерському, парламентському та експертної рівнях ", - зазначив Анджей  Адамчик.

За словами Олександра Сушко – головними завданнями Платформи на даний час є  моніторинг виконання урядами Угоди про Асоціацію, а  також дослідження щодо реформ у сфері енергетичної безпеки та боротьби з корупцією.

Учасники установчого засідання створили  робочу групу, яка буде доопрацьовувати спільні пункти діяльності Платформи, для того, щоб протягом короткого часу затвердити її регламент, сформувати механізми взаємодії української та європейської частин, налагодити конструктивну комунікацію з органами Асоціації, створеними відповідно до Угоди і сформувати порядок денний своєї роботи до листопада 2015 року.

В листопаді 2015 року буде проведеноГенеральну асамблею Платформи, під час якої, буде обрано новий склад Платформи, який діятиме протягом наступних двох із половиною років.

Наприкінці установчого засідання, делегати  закликали Раду асоціації, Парламентський комітет асоціації, Урядовий офіс з питань європейської інтеграції та інші органи державної влади в Україні та ЄС до побудови тісного конструктивного  партнерства з Платформою, з метою підвищення ефективності євроінтеграційних процесів в Україні, шляхом залучення найкращого експертного середовища в галузі побудови громадянського суспільства, та з врахуванням  точки зору усіх сторін чи груп інтересів громадянського суспільства.

Прес-служба НТСЕР