п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:23
22.04.2015

Виступ Прем’єр - міністра України А.П.Яценюка 16 квітня 2015 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради

NTSER

Як зазначалось в попередніх публікаціях, 16 квітня 2015 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулось засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участі Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка.

У вступному слові, Прем’єр-міністр окреслив базові соціально-економічні проблеми країни, а також визначив завдання, що стоять перед Урядом на наступний рік.

Так, в рамках започаткованих реформ, Арсеній Яценюк наголосив на прийнятті низки законів стосовно зміни податкового законодавства та змін адміністрування податків. Зокрема, мова йшла про підняття податків на підакцизні товари і на корисні копалини, а також про проведення бюджетної децентралізації. Крім того, він проінформував про змінену систему автоматичного відшкодування ПДВ, а також наголосив про відшкодування простроченої заборгованості з ПДВ на загальну суму 8,1 млрд.грн., яка рахувалась станом на 1 жовтня минулого року.

Прем’єр-міністр поінформував про дієві кроки, які були здійснені Урядом для стабілізації енергетичного ринку: «Нам вдалось диверсифікувати джерела постачання газу, і сьогодні попередня практика повної тотальної залежності від російського Газпрому відійшла у минуле. Зараз ми купуємо газ по прямим контрактам, по прозорим схемам, і нам вдалось викоренити енергетичну корупцію при постачанні природного газу, яка завжди існувала протягом  20 років української незалежності…».

Також, він відокремив головні проблемиелектроенергетики: «Основна проблема, з якою ми зіткнулися, це втрата шахт. Втрата шахт на території Донецької і Луганської області…  Окрім цього, у нас залишилась значна заборгованість перед вугільниками». При цьому,  Глава Уряду повідомив про направлення 400 млн.грн. на погашення такої заборгованості.

Прем’єр-міністр звернув увагу сторони роботодавців на необхідність пошуку нових ринків збуту в рамках реалізації угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом: «Об'єктивно, що торгівельних відносин із Росією, які були десять років тому, ми мати вже ніколи не будемо, і нам треба шукати нові ринки».

При цьому, від наголосив  про призначення на минулому засіданні Уряду торгівельного представника України, «…який повинен бути адвокатом роботодавців і українських підприємств, як в середині країни, так і за кордоном».

Крім того, Арсеній Петрович запропонував створити Раду промисловців, виробників і експортерів: «Щоб торгівельний представник і Міністерство економіки та торгівлі стали тими рушійними силами по просуванню українських товарів на внутрішньому і на зовнішньому ринку».

Ключовою проблемою, яку сьогодні бачить Прем’єр-міністр  є відсутність кредитного ресурсу. З метою стабілізації банківського сектору Уряд активно співпрацює з Національним банком. Арсеній Яценюк зазначив: «Тому наші два основних джерела кредитування економіки: відновлення довіри до банківського сектору; повернення депозитів, які зняли за минулий рік (а це мільярди доларів) назад в банківський сектор; і іноземний інвестор, який прийде на велику і прозору приватизацію в країні».

Окремо, Арсеній Петрович зупинився на питанні приватизації: «Уряд виступає за прозору приватизацію і залучення інвестора». З метою залучення ефективних державних менеджерів, він запросив представників сторони роботодавців брати участь в конкурсних комісіях. Крім того, Прем’єр-міністр закликав представників профспілок взяти активну участь у підготовці планів приватизації: «… щоб працівники підприємств, які підуть на приватизацію, не просто були захищені, а щоб вони були гарантовані, що новий власник буде розвивати підприємство. І новий власник повинен нести відповідальність за виконання приватизаційних умов».

Окремо, А.Яценюк зупинився на фінансуванні національної безпеки і оборони, зокрема на  будівництві лінії зіткнення: «…ми відновлюємо проект по будівництву державного кордону «Європейський вал» на українсько-російському кордоні. Для нас – це не тільки безпековий проект. Але для нас це так само економічний проект. Це гроші, які держава фінансує приватним підприємствам, створює робочі місця, дає можливість отримати зарплату, і дає можливість отримати Україні податки і трошки запустити економіку». 

Останнє, на чому зупинився Прем’єр-міністр, це інфраструктурні проекти, в першу чергу Укрзалізниця і дороги. «Дороги в поточному році будемо фінансувати за рахунок інвестиційних коштів ЄБРР і Європейського інвестиційного банку. І я прошу роботодавців долучатися до цього. Щодо Укрзалізниці – це ключове завдання оновлення парку для Укрзалізниці, оновлення полотна. А це дає можливість українським металургійним заводам запуститись. Це дає можливість також дати додаткові робочі місця, дати додаткові доходи як для підприємств, так і для конкретного працівника».

Свій виступ Арсеній Петрович завершив словами: «Я усвідомлюю про те, що соціальна напруга в країні дуже велика, інфляція висока, курс національної грошової одиниці, м’яко кажучи, не був зовсім стабільний, соціальні стандарти не відповідають потребам. Але я так само прошу всіх зрозуміти – ніколи в Україні не було таких викликів, які є зараз. І не просто в наших з вами силах, а це наша з вами відповідальність перед державою і перед громадянами країни зробити все, що в наших силах».

Аудіозапис додається.

Прес-служба НТСЕР