п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:15
23.04.2015

Виступ т.в.о.Міністра фінансів України І.І.Уманського 16 квітня 2015 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради

NTSER

Ми продовжуємо публікацію виступів учасників засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участі Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка, яке відбулось 16 квітня 2015 року у приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України. 

Ігор Уманський на початку виступу поінформував про складну економічну ситуацію в країні, в тому числі і в фінансові сфері: «Незважаючи на два по суті секвестри державного бюджету, все одно доходна частина була невиконана  в повному обсязі - приблизно на 20,5 мільярдів гривень».

Між тим, у доповіді було зазначено, що: «Цілий пакет змін до законодавства, в тому числі до бюджетного і податкового кодексу, дозволив нам зовсім по іншому війти в поточний рік. Перший квартал ми, вперше за багато років, виконали з профіцитом державного бюджету - приблизно 3,6 млрд.грн., доходи державного бюджету виросли приблизно на 37 %».

Також Ігор Іванович визначив пріоритети на наступний рік: «…це оборонна здатність країни, це забезпечення зобов’язань держави,  в тому числі по правовому навантаженню, по соціальним видаткам. Забезпечення наших зобов’язань перед місцевими бюджетами - є пріоритетом номер один для Уряду».

Також, одним із основних пріоритетів для Міністерства фінансів України є вдосконалення роботи фіскальних органів і митниці, про що в своєму виступі говорив і Прем’єр-міністр України А.Яценюк. 

І.Уманський повідомив про створення при Мінфіні робочої групи з розроблення доповнень і змін до податкового кодексу, до складу якої входять представники органів законодавчої і виконавчої влади, науковці, а також представники бізнесу.

Найголовніший акцент доповідач зробив на спільному, із фахівцями міжнародного валютного фонду, проекті модернізації і зміні роботи фіскальної служби в рамках програми EFF: «В першу чергу - це реформа керівництва, кардинальний перегляд системи адміністрування, як податкової так і митної служби, забезпечення функціонування фіскальної служби, в першу чергу, як сервісного органу».

Наступним пріоритетом для Уряду, Ігор Уманський вважає «…адекватний рівень фінансування соціальних стандартів, мінімальних розмірів, в тому числі прожиткового мінімуму, і відповідного перегляду тарифної сітки». 

Прес-служба НТСЕР