понеділок | 29 листопада 2021 | 01:42
25.05.2015

22 травня 2015 року в Одесі було проведено семінар для представників територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

NTSER

22 травня 2015 року в Одесі, за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні (далі - Фонд), організаційного сприяння Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради відбувся регіональний семінар на тему "Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації". В заході взяли участь голова Федерації  профспілок Одеської області Буратинський В. В., голова правління Об’єднання  організацій роботодавців Одеської області Шемякін Л.П., керівники профільних департаментів Одеської облдержадміністрації та  інші представники сторін соціального діалогу.

Нагадуємо, що серію семінарів в рамках спільної ініціативи Фонду та Секретаріату Національної ради було розпочато у Кіровограді у травні 2014 року.

Відкрила захід Маркевич Ірина Вікторівна, Директор департаменту соціального захисту населення  Одеської обласної державної адміністрації. Вона привітала учасників семінару та зазначила про важливість здійснення сторонами соціального діалогу заходів щодо покращення соціально-економічної  ситуації в Одесі та області. 

Під час семінару була розглянута ціла  низка важливих для регіону питань, серед яких: сучасний стан та можливості розвитку трудових ресурсів Одеської області, впровадження перспективних інвестиційних проектів в контексті модернізації економіки та створення нових робочих місць, підвищення потенціалу в промисловості, інноваційному та аграрному секторі виробництва.

Про основні тенденції розвитку Одеської області повідомила Олександра Ардашева, заступник начальника управління  розвитку реального сектору економіки Департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації.

Під час семінару, Олександр Хвостенко, начальник управління залучення іноземних інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції обласної державної адміністрації ознайомив учасників із ситуацією щодо реалізації інвестиційних проектів у промисловості по Одеській області протягом 2014 року та з перспективами у цьому напрямку на 2015 рік.

Про важливу роль трудових ресурсів у справіекономічного відродження області йшлося у доповіді начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості – Тетяни Канави.

Окремої уваги заслуговували доповіді та коментарі в рамках робочих дискусій семінару голови Федерації  профспілок Одеської області В’ячеслава Буратинського та  голови правління Об’єднання  організацій роботодавців Одеської області Леоніда Шемякіна, в яких вони донесли точку зору соціальних партнерів щодо шляхів вирішення проблемних питань в соціально-економічної сфері одеського регіону.

Секретар Національної ради Олександр Шубін представив учасникам доповідь «Світовий досвід відродження економічної активності «економічно згасаючих» регіонів: моделі та підходи» та звернув окрему увагу учасників семінару на вплив реформи місцевого самоврядування на соціальний діалог.

Доповідь Національного модератора Володимира Власюка була присвячена перспективним моделям та стратегічним напрямкам активізації реального сектору економіки Одеської області, а також конкурентним перевагам, інвестиційним можливостям та бар’єрам.

У підсумку, учасники семінару висловили власні пропозиції щодо шляхів економічного відродження Одещини для створення нових робочих місць та покращення соціально-економічної ситуації в регіоні. 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: