п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:32
17.06.2015

17 червня відбулась зустріч представників СПО профспілок і роботодавців з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом

NTSER

В заході взяли участь представники профспілкової сторони і сторони роботодавців у Національній тристоронній соціально-економічної раді, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ю.Л. Клименко, керівники структурних підрозділів Міністерства та секретаріату НТСЕР.

Під час зустрічі, сторони звернули увагу на цілий ряд актуальних питань, зокрема тих, що стосуються проблем економічного розвитку держави та окремих галузей промисловості, функціонування ринку праці, реформування податкового законодавства та системи державних закупівель, приватизації державних підприємств.

У своєму вступному слові  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус ознайомив присутніх із напрямками роботи Міністерства, основними з яких є формування стратегії та здійснення заходів, спрямованих на досягнення макроекономічної стабільності в державі, проведення податкової реформи, виконання програми в області дерегуляції бізнесу, реформування сфери державних закупівель, поліпшення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, а також сприяння у просуванні продукції українських виробників на зовнішні ринки та заявив про необхідність посилення соціального діалогу

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив на необхідності розвитку трудового потенціалу країни. Він заявив про необхідність ухвалення на державному рівні окремої програми  щодо розвитку та збереження трудового потенціалу країни. Додатково, він звернувся до Міністра із закликом відповідально поставитися до програми приватизації державних підприємств, з метою запобігання загрози скорочення робочих місць при відсутності належної модернізації приватизованих підприємств.

Такі думки підтримав й заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, додавши при цьому, що на сьогоднішній день в Україні спостерігається тотальне зниження легального ринку праці. Він закликав Міністерство приділяти більш пильну увагу моніторингу індикаторів людського розвитку в країні, активно долучитися до розвитку конструктивного соціального діалогу шляхом створення постійно діючих майданчиків.

Про існуючи проблеми в сфері оподаткування підприємств реального сектора економіки та в системі державних закупівель доповів від сторони роботодавців президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців «Укрлегпром» Олександр Соколовський.

Голова Всеукраїнського галузевого об’єднання організацій роботодавців хімічної промисловості Олексій Голубов висловив занепокоєність щодо відсутності програми виходу з економічної кризи, зупинення основних підприємств-виробників аміачної селітри в Україні («Рівнеазот» та Черкаський «Азот»), а також підвищення тарифів на залізничні перевезення.

Сергій Біленькій – голова Федерації металургів України, звернувся з проханням до Міністра переглянути у бік зниження обсяг квоти на експорт металобрухту на друге півріччя 2015 року, оскільки на внутрішньому ринку вже зараз спостерігається дефіцит цієї металургійної сировини у розмірі 15%. До того ж, він запропонував доопрацювати методику визначення цін на залізно-рудну сировину при обчисленні розміру рентних платежів  за використання надр при її видобутку.

Наприкінці зустрічі, голова Професійної спілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич закликав Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса сприяти активізації процесу модернізації виробничих потужностей та стимулюванню зайнятості в сферах діяльності де виробляється додана вартість.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: