понеділок | 29 листопада 2021 | 02:12
18.06.2015

18 червня відбулась зустріч представників СПО профспілок і роботодавців із заступником Міністра фінансів України Романом Качуром

NTSER

В заході взяли участь представники профспілкової сторони і сторони роботодавців у Національній тристоронній соціально-економічної раді, керівники структурних підрозділів Міністерства та секретаріату НТСЕР.

У вступному слові Роман Качур звернув увагу присутніх на необхідність розвитку регулярного конструктивного діалогу. Він окреслив основні завдання, які стоять перед міністерством, серед яких реформа податкового законодавства, підняття соціальних стандартів та індексація доходів населення, відшкодування пільг на транспорті, а також створення механізму збільшення надходжень до бюджету тощо.

Заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк зазначив: «…сподіваємося, що ця зустріч стане стартовою для соціального діалогу з Міністерством фінансів України». Він наголосив на необхідності залучити до роботи  тристоронніх робочих груп сторони соціального діалогу з метою опрацювання проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік»; підвищення єдиної тарифної ставки в бюджетній сфері; наповнення бюджету, а також врегулювання та прийняття узгодженого рішення по першому питанню засідання Національно ради.   

Дмитро Олійник, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України акцентував увагу на необхідності залучення до обговорення та опрацювання реформи податкового законодавства сторін соціального діалогу, а також запевнив урядовців про готовність роботодавців, в режимі тестування, випробувати на окремих підприємствах норми податкової реформи. Крім того, він виразив стурбованість ситуацією навколо автоматичного відшкодування ПДВ.

Про існуючи проблеми в сфері державних закупівель, а також про необхідність єдиного підходу до оподаткування підприємств реального сектора економіки доповів президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців «Укрлегпром» Олександр Соколовський.

Голова Кіровоградського обласного об’єднання організації роботодавців Павло Штутман повідомив про недосконалість законодавства щодо адміністрування ПДВ, і також висловив занепокоєність зростанням корупційної складової при  відшкодуванні ПДВ.  

Сергій Біленькій – голова Федерації металургів України, звернувся з проханням до Міністерства створити робочу групу для напрацювання змін в законодавство щодо ренти на видобування залізної руди, до складу якої включити представників бізнесу.

Підводячи підсумки, заступник Міністра фінансів України запевнив сторони соціального діалогу у проведенні наприкінці серпня презентації проекту бюджету на 2016 рік, а також у розгляді та врахуванні пропозицій сторін, наданих в ході зустрічі. Крім того він наголосив, що на наступну зустріч буде запрошено керівників ДФС.

Прес-служба НТСЕР