п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:44
02.10.2015

Протягом 30 вересня та 1 жовтня 2015 року за підтримки TAIEX проводився міжнародний семінар на тему “Ведення колективних переговорів і врегулювання трудових спорів”.

NTSER

У заході взяли участь представники профспілкових організацій, об’єднань роботодавців, Міністерства соціальної політики, секретаріату Національної ради, Національної служби посередництва і примирення, Національний координатор МОП в Україні, експерти з Австрії, Італії, Литви, Польщі.

Під час свого виступу, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк зосередив увагу присутніх на необхідності, на його думку, формування Доктрини соціального розвитку, з метою визначення конкретних цілей з реалізації базової конституційної норми щодо розвитку соціального діалогу в країні та забезпечення працівника гідною заробітною платою.

Заступник Голови НСПП Сергій Гербеда поінформував про стан колективно-договірного регулювання і врегулювання трудових спорів в Україні та окреслив існуючі проблеми з цього питання.

Мартін Рісак, доцент кафедри трудового права та соціального забезпечення Віденського університету поділився європейським досвідом розвитку трудових відносин та вирішення конфліктів, зокрема щодо процедур та інструментів урегулювання трудових спорів.

З досвідом Литовської Республіки в частині попередження та врегулювання трудових спорів ознайомила учасників заходу Дайва Петрілайте, доцент Інституту трудових відносин та соціального партнерства Вільнюського університету.

Доповідь Росанни Марджіотті, начальника відділу захисту прав трудящих і трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики Італії, була присвячена процедурі ведення колективних переговорів і порядку урегулювання колективних трудових спорів в Італійській Республиці.

У підсумку, учасники семінару провели роботу у групах, де обговорили досвід та можливість упровадження європейської моделі колективно-договірного регулювання в нашій країні. З свого боку, експертами були надані рекомендації щодо модернізації колективно-договірного регулювання в Україні.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: