четвер | 2 грудня 2021 | 23:46
11.02.2016

10 лютого 2016 року у приміщенні Федерації роботодавців України відбулося спільне засідання двох Комітетів Національної ради

NTSER

У заході взяли участь члени Комітету з питань соціальної та гуманітарної  політики та Комітету з питань економічного розвитку та підприємництва, представники профспілкової сторони, сторони роботодавців, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, НКРЕКП, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів, секретаріату Національної ради.

З метою прийняття узгоджених рішень на засіданні були розглянуті питання, включені до порядку денного чергового засідання Національної ради, яке планується провести 19 лютого 2016 року, зокрема:

- Про реформування системи охорони здоров’я;

- Про тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на газ, електроенергію та заходи щодо мінімізації їх впливу на населення та бізнес;

- Про фінансування системи професійно-технічної освіти у 2016 році.

Про стан, принципи, пріоритети, задачі та основні подальші кроки з реформування системи охорони здоров’я доповіла начальник Управління координації центрів реформ Міністерства охорони здоров’я Карпінська Л.Г. У своїй доповіді, вона акцентувала увагу на проектах Стратегії реформування системи охорони здоров'я на період до 2020 року, Концепції реформи фінансування сфери охорони здоров’я та інших нормативно-правових актів стосовно реформування системи охорони здоров’я.

В той же час, Голова Професійної спілки працівників охорони здоров'я України Коваль В. М. звернула увагу присутніх на те, що жодний нормотворчий документ, розроблений Міністерством охорони здоров’я не обговорюється та не погоджується з соціальними партнерами.

В свою чергу, Співголова Національної ради від сторони роботодавців Олексій Мірошниченко запропонував Міністерству охорони здоров’я розробити дорожню карту щодо реформування системи охорони здоров’я та презентувати сторонам соціального діалогу.

Навколо питання про тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на газ та електроенергіювідбулась жвава дискусія. З пропозиціями до проекту рішення виступив Голова Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Романюк О.І.

В обговоренні прийняли участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Светелік О.Д., Співголова Національної ради від сторони роботодавців Мірошниченко О.В.,Голова Професійної спілки авіабудівників України Жугаєвич Я. В., Голова правління Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців транспорту ,,Федерація роботодавців транспорту України" Климпуш О.Д., представники НКРЕКП. Зважаючи на те, що зазначене питання потребує подальшого експертного обговорення, учасники заходу запропонувати продовжити діалог, з метою напрацювання предметних пропозицій, зокрема в форматі робочих груп, сформованих із членів Комітетів Національної ради.

Про ситуацію, яка склалась навколо фінансування системи професійно-технічної освіти розповів заступник Міністра освіти і науки України Дерев’янко О.В. За результатами спільного обговорення зазначеного питання було прийнято рішення рекомендувати Президії перенести його розгляд на ІІІ-IV квартал поточного року у більш широкому контексті.  

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: