п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:20
10.02.2014

Соціальні партнери спільно формуватимуть переговорну позицію України з СОТ

NTSER

Міністерство промислової політики України ініціювало створення спільно з організаціями роботодавців переліку пропозицій щодо перегляду тарифних зобов’язань, взятих Україною при вступі до Світової організації торгівлі, а також можливих компенсаторів. Про це йшлося на нараді у Мінпромполітики, яка пройшла під головуванням члена Національної ради, заступника Міністра промислової політики Олександра Каленкова, у якій взяли участь представники Федерації роботодавців України, Українського союзу промисловців та підприємців, а також галузевих асоціацій.

На думку учасників засідання, умови перебування України у СОТ повинні бути переглянуті у частині підняття митних ставок на імпорт продукції, яка виробляється в Україні, що сприятиме захисту внутрішнього ринку. В той же час, в якості компенсатора за підняття відповідних мит, може бути запропоноване зниження імпортних ставок на ввезення товарів, комплектуючих, сировини, які не виробляються або не видобуваються в Україні і виробництво яких не планується у довгостроковій перспективі.

Представники організацій роботодавців найближчим часом надішлють свої пропозиції щодо перегляду умов перебування України у СОТ до Міністерства. У Мінпромполітики буде створено робочу групу, яка узгоджуватиме позиції представників різних галузей, а також готуватиме комплексний перелік пропозицій, що будуть надіслані до Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Секретар Національної ради Олександр Шубін, який приймав участь у засіданні, підкреслив, що перелік позицій, на перегляді яких наполягає Україна, а також перелік компенсаторів, повинен формуватися прозоро, з широким залученням не лише організацій роботодавців, але й профспілок. Він зазначив, що Секретаріат Національної ради готовий, в разі необхідності, взяти участь у консолідації позицій соціальних партнерів з означеного питання.

Крім того, Секретар Національної ради повідомив, що питання розвитку реального сектору економіки стоять на порядку денному Ради у поточному році, зокрема, Президією запропоновано на одному з найближчих засідань Ради розглянути питання підвищення конкурентоспроможності вітчизняної промисловості в контексті збереження та створення нових робочих місць.

Довідково

Україна є членом Світової організації торгівлі з 2008 року. У 2012 році Україною була подана заявка щодо перегляду умов членства у СОТ, які стосуються 371 товарної позиції.

Національна тристороння соціально-економічна рада (НТСЕР) – постійно діючий орган, завданням якого є ведення соціального діалогу. НТСЕР складається з рівної кількості представників сторін профспілок, роботодавців та Кабінету Міністрів України. До основних задач НТСЕР відноситься напрацювання консолідованої позиції соціальних партнерів відносно стратегії економічного та соціального розвитку України, підготовка і представлення узгоджених рекомендацій та пропозицій Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів України.

Відповідно до рішень Президента України, 18 травня 2013 року Головою Національної ради був призначений Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик. Співголовами Національної ради є Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ та Перший віце-прем\'єр-міністр України Сергій Арбузов. Секретарем НТСЕР, відповідно до розпорядження Глави держави, був призначений Олександр Шубін.

Прес-служба НТСЕР