понеділок | 29 листопада 2021 | 02:29
21.02.2016

19 лютого 2016 року в Клубі Кабінету Міністрів України відбулось засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням Міністра соціальної політики України Павла Розенка

NTSER

В заході взяли участь члени Національної ради, Голова Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, заступникМіністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець, заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко, академік НАН України, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць, академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова, представники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Національної Академії медичних наук, територіальних тристоронніх соціально-економічних рад, Реанімаційного Пакету Реформ, профільних міністерств, секретаріату Національної ради, профспілкової сторони та сторони роботодавців, громадськості.

На початку засідання, членами Національної Ради було розглянуто та схвалено Декларацію до Дня соціальної справедливості, із зверненням до державних органів, органів місцевого самоврядування, організацій роботодавців та профспілок, громадськості, у своїй щоденній діяльності:

- дотримуватись принципів непорушності цінностей свободи, людської гідності, недискримінації;

- максимально широко застосовувати механізми соціального діалогу;

- об’єднати зусилля задля динамічного розвитку Держави, неухильного слідування курсу на інтеграцію у вільну і демократичну Європу, економічне та соціальне відродження України.

Текст Декларації розміщено на  офіційному сайті Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Під час засідання були розглянуті питання надзвичайної актуальності і важливості для суспільства, вирішення яких вимагає конструктивної співпраці сторін соціального діалогу – про реформування системи охорони здоров’я та про тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на газ і електроенергію та заходи щодо мінімізації їх впливу на населення та бізнес.

Бачення Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я напрямів реформування системи охорони здоров’я представила Голова Комітету Ольга Богомолець у презентації ,,Побудова системи охорони здоров’я європейської якості.

Зі свого боку, Перший заступник Міністра охорони здоров’я      Олександра Павленко та заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець ознайомили присутніх із позицією Міністерства охорони здоров’я стосовно перебігу реформ у сфері охорони здоров’я у презентації ,,Реформування системи охорони здоров'я в Україні: статус та наступні кроки.

Пропозиції та зауваження щодо реформування охорони здоров’я висловили Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль та Президент Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв.

У ході обговорення досягнуто домовленостей щодо проведення публічного обговорення питання реформування системи охорони здоров’я за участю соціальних партнерів, представників Міністерства охорони здоров’я України та Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Сторони вирішили концептуально узгодити підходи до реформування системи охорони здоров’я, доопрацювати та сприяти прийняттю Верховною Радою України проектів законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України, з метою удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я.

Проблема подальшого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги і енергоносії, причини та рівень зростання тарифів, викликали гостру дискусію серед сторін соціального діалогу, наукового та експертного середовища.

З цього питання виступили заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік, директор Департаменту економіки системи життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Наталія Хоцянівська, Голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців ,,Федерація роботодавців машинобудівної промисловості” Григорій Дашутін, Голова Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Олексій Романюк, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова.

У результаті фахового обговорення, вирішено продовжити роботу на базі Комітетів Національної ради, з метою напрацювання предметних рекомендацій щодо комплексного вирішення проблемних питань, пов’язаних із формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги, цін на газ, електроенергію та заходами щодо мінімізації їх впливу на населення та бізнес (в т.ч. можливості монетизації пільг та/або субсидій населенню на сплату за житлово-комунальні послуги), та винесення напрацьованих пропозицій на розгляд Президії Національної ради.

У ході засідання заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко поінформував присутніх про стан реалізації положень Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці”, зокрема в контексті створення Фонду соціального страхування України.

Крім того, Національною радою прийнято рішення звернутися до Соціально-економічної ради Нідерландів підтримати прагнення України до євроінтеграції під час проведення Референдуму відносно ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.  

Також, Національною радою було вирішено низьку організаційних питань, зокрема внесено зміни до Регламенту Національної ради та затверджено пріоритети діяльності Національної ради у 2016 році.  

Підводячи підсумки засідання, Голова Національної ради, Міністр соціальної політики України Павло Розенко, підкреслив важливу роль соціального діалогу у формуванні та реалізації соціально-економічної політики у державі, активне використання якого забезпечить мир та злагоду у суспільстві та поступове наближення країни до стандартів Європейського Союзу.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: