четвер | 2 грудня 2021 | 23:31
15.04.2016

15 квітня 2016 року Секретар Національної ради О. Шубін взяв участь у круглому столі на тему: "Мобілізація працюючих в умовах довготриваючого конфлікту: проблеми та перспективи", організованого Федерацією роботодавців України

NTSER

В рамках круглого столу обговорено питанняпро наслідки внесення змін до трудового законодавства Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 911-VIII від 24 грудня 2015 року в частині реалізації права мобілізованих працівників на збереження середнього заробітку, який вони отримували на час призову.

Під час заходу було порушено і такі проблемні питання, як процедури бронювання працівників, а також створення гідних та рівних умов матеріального забезпечення мобілізованих працівників та військовослужбовців, які беруть участь у конфлікті на сході.

З метою вирішення проблеми з компенсацією заробітних плат мобілізованим працівникам народним депутатом Анатолієм Гіршфельдом у лютому місяці був зареєстрований ініційований Федерацією роботодавців України законопроект №4006. Він вносить зміни до Кодексу законів про працю України, в частині визначення джерел фінансування гарантій мобілізованим працівникам.

Законопроект передбачає збереження місця роботи та посади для мобілізованих працівників та компенсацію з Державного бюджету середнього заробітку на підприємстві.

Таким чином, вважають в ФРУ, можна буде дотримуватись принципу справедливості, коли ті, хто не бере участі у захисті країни, шляхом сплати цільового податку підтримає тих, хто їх захищає.

Джерело: ФРУ