п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:54
13.05.2016

12 травня 2016 року відбулося перше засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо мінімізації негативного впливу підвищення цін (тарифів) на населення

У заході взяли участь члени Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики, представники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Міністерства соціальної політики, НКРЕКП, Міністерства регіонального розвитку, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Київської міської державної адміністрації, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Федерації профспілок України, секретаріату Національної ради.

З метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо комплексного вирішення проблемних питань, пов’язаних із формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на газ і електроенергію на засіданні були розглянуті наступні питання:

1. Підвищення ціни на природний газ. Причини, обґрунтованість.

2. Про зміни тарифів на послуги житлово-комунального господарства (централізоване опалення та централізоване постачання гарячої води, інші послуги).

3. Заходи щодо мінімізації негативного впливу підвищення цін (тарифів) на населення.

Члени робочої групи ознайомились з інформаційними матеріалами та розглянули пропозиції, підготовлені профспілковою стороною з порушених питань.

В обговоренні питання щодо підвищення ціни на газ взяли участь представники НКРЕКП, науковці, представники галузевих профспілок. Зважаючи на те, що зазначене питання потребує подальшого експертного обговорення, учасники заходу запропонувати продовжити діалог, з метою напрацювання предметних пропозицій, запросивши інформацію у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в частині формування ціни на газ, а також запросити до участі у роботі зазначеної робочої групи представників Мінекономрозвитку.

Про ситуацію щодо надання субсидій малозабезпеченим верствам населення поінформував директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України В. Музиченко. За результатами спільного обговорення зазначеного питання було вирішено рекомендувати науковцям прорахувати та запропонувати альтернативні підходи щодо підтримки населення в умовах зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Прес-служба НТСЕР