п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:52
25.08.2016

23 серпня 2016 року підисано нову Генеральну угоду на 2016-2017 роки

23 серпня 2016 року Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну політику України на 2016-2017 роки. В церемонії підписання взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, керівник СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий, перший заступник голови СПО роботодавців Олексій Мірошниченко.

Підписання цього документу є результатом плідної співпраці представників сторін соціального діалогу, який регулюватиме відносини сторін щодо основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

Укладення Генеральної угоди регламентується Законом України „Про колективні договори і угоди", яким визначено правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод з метою сприяння регулюванню трудових відносин та соціально-економічних інтересів найманих працівників, роботодавців та держави.

Угода передбачає наступну спільну роботу, зокрема в напрямку реформування системи соціальних та податкових пільг, загальнообов’язкового державного соціального страхування, оплати праці, її легалізації та детінізації зайнятості, удосконалення законодавства у соціально-трудовій сфері.

Також, Угодою визначено низку рекомендацій для сторін колективних переговорів на галузевому та територіальному рівнях, в т.ч. для включення положень Угоди у колективні договори.

Текст Генеральної угоди

Прес-служба НТСЕР