понеділок | 29 листопада 2021 | 02:03
04.04.2014

Представники профспілок, роботодавців та громадянського суспільства обговорили питання створення Платформи громадянського суспільства, передбаченої Угодою про асоціацію з ЄС

NTSER

Сьогодні, 4 квітня, за ініціативою Федерації роботодавців України, відбулися консультації щодо створення української частини Платформи громадянського суспільства, у відповідності до положень Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом та країнами членами.

У консультаціях взяли участь представники Сторони профспілок та Сторони роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради, представники різних груп Української національної платформи Східного партнерства Форуму громадянського суспільства, радник Президента ЄЕСК Олів'є Ведрін.

Учасники зустрічі висловили своє бачення принципів формування української частини Платформи, її кількісного складу, паритетності представництва, структури, а також створення механізмів, які б забезпечили дієвість Платформи.

Всі присутні погодилися, що Платформа має формуватися за принципом, який існує у ЄЕСК, тобто, у тристоронньому форматі та на паритетних засадах. Інтереси бізнесу має представляти Сторона роботодавців у Національній раді, інтереси найманих працівників - профспілкова Сторона, інтереси громадянського суспільства -  Українська національна платформа Східного партнерства Форуму громадянського суспільства.

Координувати співпрацю сторін на технічному рівні доручено Секретаріату Національної ради.

Учасники зустрічі у своїх виступах підкреслили, що питання створення Платформи громадянського суспільства в Україні обговорювалося ще з 2007 року, проте тривалий час це питання не вирішувалося і надзвичайно важливо, що вперше за довгий час відбулася нарада з цього приводу, в ході якої широке коло її учасників дійшли до згоди в питанні принципів формування Платформи.

8 квітня відбудуться чергові консультації на експертному рівні, в результаті яких має бути напрацьований проект Концепції створення української частини Платформи. Цей документ попередньо планується спільно розглянути 15 квітня.

Фоторепортаж з заходу Ви можете переглянути у розділі "Фотогалерея".

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ ЗГОДОМ

Довідково.

Стаття 469 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом передбачає створення Платформи громадянського суспільства з метою інформування представників громадянського суспільства України та ЄС про виконання Угоди, а також врахування їхнього внеску для її виконання.

Платформа складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) з іншого боку. Засідання платформи відбуваються з регулярністю, яку вона визначає самостійно. Головування у Платформі здійснюється по черзі українською європейською сторонами..

Європейський економічний та соціальний комітет (European Economic and Social committee, EESC) - консультативний орган Європейського союзу, до складу якого входять роботодавці, профспілки та представники груп інтересів (професійних об'єднань, фермерів, захисників навколишнього середовища тощо). ЄЕСК представляє їх позицію та захищає їх інтереси у діалозі з Європейською комісією та Європейським парламентом. Президентом ЄЕСК є Анрі Малосс.

Прес-служба НТСЕР