понеділок | 29 листопада 2021 | 01:38
22.04.2014

У Києві відбувся круглий стіл, присвячений питанню формування Платформи громадянського суспільства

NTSER

18 квітня відбувся круглий стіл з питань формування концепції та регламенту діяльності української частини Платформи громадянського суспільства.

У заході прийняло участь широке коло експертів, представників громадянського суспільства, організацій профспілок та роботодавців, а також Європейського економічного та соціального комітету.

Координатор Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СП) Олександр Сушко у своєму виступі зазначив, що питання формування значно Платформи ускладнене тим, що в Угоді про асоціацію з ЄС прямо прописано, що європейську сторону Платформи формує ЄЕСК, в той же час, детально не зазначено, хто саме формує українську сторону.

Він повідомив, що на етапі попередніх консультацій обговорювалося дві вихідні моделі. Перша з них – використання моделі ЄЕСК, який складається з трьох великих груп – профспілок, роботодавців та інших представників громадянського суспільства. В той же час, Олександр Сушко підкреслив, що Угода була укладена не між ЄЕСК та українськими партнерами, а між ЄС та Україною. Крім того, він повідомив, що з цією ідеєю не погодилося багато громадських організацій. Другою запропонованою моделлю було створення української частини Платформи за моделлю УНП ФГС СП. Олександр Сушко зазначив, що жодна з цих моделей не може бути взята за основу, тому була висунута пропозиція взяти за основу структури Угоди про асоціацію, заради втілення якої і створюється Платформа.

Секретар Національної тристоронньої соціально-економічної ради Олександр Шубін зазначив, що кінцевим завданням виконання Угоди про асоціацію є підготовка України до вступу в Європейський союз. Таким чином, слід використовувати ті принципи та моделі прийняття рішень, які використовуються в Європейському союзі, і, зокрема, у Європейському економічному і соціальному комітеті. «Якщо нашою метою є вступ до ЄС, ми повинні не вигадувати свою власну модель для співпраці, а вивчити досвід наших європейських колег і використати його для створення структур, які існували б за принципами, що діють в Європейському союзі», - зазначив Олександр Шубін.

Малл Хеллам, член Європейського економічного та соціального комітету, зі свого боку, нагадала, що є певні принципи співпраці комітету з країнами-кандидатами та країнами, з якими укладено Угоду про асоціацію. Зокрема, передбачається рівна кількість представників від різних груп громадянського суспільства. Окрім того склад органу співробітництва, за її словами, обирається на 2,5 роки, після чого відбувається його ротація. "Таким чином протягом цього періоду відбудеться 3 зустрічі в Україні та 2 в Брюсселі. Термін повноважень 2-х співголів - з української та європейської сторони, також становить 2,5 роки", - зауважила Малл Хеллам. 

Вона підкреслила, що представництво вказаних трьох груп є традиційним для такого роду органів співпраці, а питання соціального діалогу та трудових відносин є вкрай важливими для Європейського Союзу. "Найважливішим насправді є те, яким чином Ви побудуєте ваші внутрішні комунікації та відрегулюєте процедури, як розроблятимете та доноситимете Ваші пропозиції, рекомендації та думки до представників цього спільного органу. Окрім того зустрічі, що відбуватимуть в Україні та Брюсселі, повинні бути відкритими, тобто участь в дискусіях зможуть взяти й інші представники громадянського суспільства", - наголосила Малл Хеллам.

За результатами засідання було прийнято рішення про створення Робочої групи, яка узагальнить пропозиції, висловлені в ході засідання круглого столу, а також продовжить роботу над концепцією української частини Платформи. Напрацювання Робочої групи щомісячно виноситимуться на обговорення перед широким колом представників громадськості.

Фоторепортаж з заходу Ви можете переглянути у розділі "Фотогалерея".

Прес-служба НТСЕР