четвер | 2 грудня 2021 | 23:43
06.05.2014

Анатолій Широков: Національна рада повинна ініціювати відсторонення Громадської палати РФ від головування у МАСЕРПІ

Національна тристороння соціально-економічна рада (Національна рада, НТСЕР) повинна ініціювати відсторонення Громадської палати Російської Федерації (ГП РФ) від головування у Міжнародній  асоціації соціально-економічних рад і подібних інституцій (МАСЕРПІ).

Таку думку висловив Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок, Голова профспілки працівників Національної академії наук України, член Національної ради Анатолій Широков в інтерв’ю сайту НТСЕР, коментуючи останні заяви ГП РФ.

«Зараз йде мова про призупинення членства Російської Федерації в ряді поважних міжнародних інституцій. Я вважаю, що Національна рада повинна ініціювати звернення до МАСЕРПІ для того, щоб позбавити Росію головування у цій організації», - вважає Анатолій Широков.

Він підкреслив, що ГП РФ у своїх останніх заявах повністю підтримує дії російської влади, а вчорашні висловлювання першого заступника секретаря ГП РФ Владислава Гриба про підготовку звернення до ООН та ОБСЄ з пропозицією про перенесення президентських виборів в Україні, можна розцінювати лише як пряме втручання у внутрішні справи України.

«Президент Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що вибори в Україні можуть відбутися лише після виконання низки умов, серед яких федералізація та внесення змін до Конституції. Лише після цього сучасний новоявлений фюрер нібито дозволяє Україні проводити вибори. Нажаль, як ми бачимо, ГП РФ повністю підтримала цю позицію», - відзначив Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок.

Також він зазначив, що світова спільнота, зокрема, Сполучені Штати Америки, Європейський союз, Канада, Японія заявили про підтримку у визначенні Україною терміну проведення демократичних вільних виборів Президента України, які, безумовно, будуть сприяти стабілізації ситуації в Україні.

«Я думаю, що Національна рада на своєму черговому засіданні зможе дати відповідну оцінку заявам та діям ГП РФ. Переконаний, що позиція всіх трьох сторін НТСЕР у цьому питанні буде одностайною», - підсумував Анатолій Широков.

Повний текст інтерв’ю буде розміщений трохи згодом у розділі «ТРИБУНА НТСЕР»

 

5 травня перший заступник секретаря Громадської палати Російської Федерації Владислав Гриб заявив, що ГП РФ готує звернення до ООН та Ради Європи з пропозицією спільно добитися переносу дати президентських виборів в Україні. Також він заявив, що організація планує просити про підтримку країни – учасниці МАСЕРПІ.

Національна тристороння соціально-економічна рада (НТСЕР) – постійно діючий орган, завданням якого є ведення соціального діалогу. НТСЕР складається з рівної кількості представників сторін профспілок, роботодавців та Кабінету Міністрів України. До основних задач НТСЕР відноситься напрацювання консолідованої позиції соціальних партнерів відносно стратегії економічного та соціального розвитку України, підготовка і представлення узгоджених рекомендацій та пропозицій Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів України.

Міжнародна асоціація соціально-економічних рад та подібних інституцій (МАСЕРПІ) об’єднує органи соціального діалогу з різних країн світу. Головними напрямком роботи організації є обмін досвідом між національними органами соціального діалогу у питаннях розвитку соціального партнерства у різних країнах світу, розробки підходів до вирішення найбільш гострих проблемних питань глобального розвитку, залучення соціальних партнерів до процесу державотворення та напрацювання пропозицій щодо формування державної політики у країнах, де функціонують соціально-економічні ради і подібні ним інституції. У вересні 2013 року секретар Громадської палати Євгеній Веліхов на два роки був обраний Президентом МАСЕРПІ.

Громадська палата Російської Федерації (ГП РФ) - орган, що здійснює взаємодію громадян з органами державної влади та місцевого самоврядування з метою врахування потреб та інтересів громадян, захисту їх прав та свобод при формуванні та реалізації державної політики, а також з метою здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади. До склади ГП РФ входять три рівнозначні групи - 40 громадян, перелік яких затверджує наказом Президент РФ, 83 представники регіональних громадських палат, а також 43 представники всеросійських громадських об'єднань.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: