понеділок | 29 листопада 2021 | 01:40
13.05.2014

За участю Національної ради відбулись міжнародні консультації з питань створення Спільної платформи громадянського суспільства

13 травня 2014р. в Офісі Європейської Комісії в м.Києві відбулися  міжнародні консультації з питань створення Спільної платформи громадянського суспільства. Захід відбувся в рамках візиту Місії Європейського економічного та соціального комітету до України. В обговоренні взяли участь представники ЄЕСК, В.о. Голови Федерації профспілок України, В.о. Голови Національної ради Григорій Осовий, заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошніченко, Секретар Національної соціально-економічної ради Олександр Шубін, представники недержавних організацій та організацій третього сектору.

В ході зустрічі Голова Місії, член ЄЕСК від груп профспілок пан Анжей Адамчик наголосив, що головною метою консультацій є формування Спільної платформи громадянського суспільства у відповідності до статей 469 та 470 політичної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Представники ЄЕСК висловили низку рекомендацій щодо створення Української частини платформи, зокрема, йшлося про рівність представництва як з боку ЄС так і України, термін членства (2,5 років) та механізмів її діяльності. 

За словами заступника Голови Федерації роботодавців України Олексія Мірошніченка, робота над створенням спільної платформи повинна передбачати вирішення таких питань, як захист прав найманих працівників, забезпечення прозорих умов державних закупівель та  перегляд умов зони Вільної торгівлі для України.

Секретар Національної ради Олександр Шубін наголосив, що при формуванні Української частини платформи необхідно використати досвід Європейського економічного та соціального комітету. «Ми маємо на меті створити інституцію європейського рівня, тому і повинні користуватись перевіреними інструментами співпраці, що вже успішно діють в Європейському Союзі. Українська частина платформи спиратиметься на реальну громадську думку, яку представлятимуть експерти в тій чи іншій сфері», - підсумував Олександр Шубін. Він переконаний, що при формуванні Української частини платформи необхідно враховувати можливості членів та їх професіоналізм.

Представники ЄЕСК повідомили, що 21 травня 2014р. в Брюселі відбудеться спеціальна сесія Комісії, де буде розглянуто питання формування  Спільної платформи громадянського суспільства. «Комісії буде представлена повна інформація про готовність українських соціальних партнерів  - профспілок та роботодавців взяти участь у роботі платформи за запропонованою ЄЕСК тристоронньою моделлю, а також працювати у форматі тематичних робочих груп, що було запропоновано стороною громадськості», - зазначив пан Адамчик. В той же час він повідомив, що до уваги ЄЕСК буде надана модель, запропонована представниками Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства».

У підсумку українську Сторону було офіційно повідомлено щодо рішення, прийнятого Стороною ЄЕСК під час міжнародних консультацій з питань створення Спільної платформи громадянського суспільства.

 

 

Фоторепортаж із заходу можна переглянути в розділі Фотогалерея 

 

 

 

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: