понеділок | 29 листопада 2021 | 00:55
19.05.2014

Секретар Національної ради Олександр Шубін: «Створення Секретаріатів регіонального рівня забезпечить подальшу розбудову партнерських соціально-трудових відносин в країні та підвищить довіру до владних інститутів»

NTSER

 

 

16 травня під час Всеукраїнської науково-практичної конференції "Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку України", співорганізатором якої виступила Національна тристороння соціально-економічна рада, Секретар Національної ради Олександр Шубін виступив з доповіддю на тему: «Реформа місцевого самоврядування як новий фактор розвитку системи соціального діалогу в Україні».

В ході виступу Олександр Шубін зупинився на сучасній структурі cистеми органів соціального діалогу та необхідності вдосконалення її територіальної моделі у зв’язку з проведенням реформи місцевого самоврядування. За його словами, соціальний діалог на всіх рівнях повинен сформувати консенсус позицій держави, підприємців і профспілок. Разом з тим, після реформування системи місцевого самоврядування, виникає потреба врахування позицій місцевих громад, що тягне за собою структурні зміни у системі органів соціального діалогу на місцях.

Також було зазначено, що на фоні зменшення ролі місцевих державних адміністрацій, виникатиме необхідність додаткового опрацювання способів представлення інтересів державних підприємств в колективних переговорах на територіальному рівні.

Після проведення реформування місцевого самоврядування органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають формувати узгоджену єдину позицію влади в діалозі на територіальному рівні. З метою врахування інтересів усіх сторін соціального діалогу можливе створення в кожному регіоні Секретаріату тристоронньої соціально-економічної ради, як постійно діючого органу.

 «Створення секретаріатів регіонального рівня сприятиме підвищенню ефективності роботи територіальних рад, координації їх діяльності з діяльністю Національної ради, забезпечить подальшу розбудову договірних, партнерських соціально-трудових відносин в країні», - зазначив Олександр Шубін. Секретаріати рад повинні функціонувати як окремі структурні підрозділи влади на місцях, при цьому, в рамках держави повинна бути забезпечена єдина система функціонування та координації діяльності органів соціально-економічного діалогу.

В ході роботи конференції присутні одностайно погодились, що децентралізація місцевого самоврядування забезпечить контроль суспільства за роботою влади та сприятиме підвищенню довіри українців до владних інститутів.

У підсумку Олександр Шубін наголосив, що сьогодні соціально-економічна і політична ситуація країни передбачає необхідність узгодження інтересів різних соціальних груп та органів влади цивілізованим, безконфліктним шляхом. «Ми працюємо над формуванням такого механізму поєднання різних суспільних інтересів, за допомогою якого можна було б запобігти соціально-політичним потрясінням, знизити соціальну напругу та забезпечити  сприятливий соціальний клімат в суспільстві», - резюмував Секретар Національної ради.

Прес-служба НТСЕР