субота | 29 лютого 2020 | 01:33
13.07.2016

Соціальний діалог відновлюється

Результатом робочої зустрічі делегації представників профспілок з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, що відбулась відразу по завершенні Всеукраїнського маршу протесту профспілок проти підвищення цін 6 липня ц.р., стала поява низки доручень глави Уряду щодо вирішення порушених профспілками питань.

Про це повідомивГолова ФПУ Григорій Осовий:

- Ми бачимо, що Уряд, який очолив Володимир Гройсман, відновлює активні контакти з профспілками, - сказав він, - Урядом підтримана наша позиція, що економічно обґрунтованим цінам на газ мають відповідати економічно обґрунтовані зарплати і прожитковий мінімум. Уряд також погоджується з нами, що необхідно провести в Україні реформу оплати праці. Такий законопроект має бути розроблений і переданий до парламенту вже до 1 вересня поточного року.

Більш того, Уряд почув профспілкову пропозицію щодо необхідності зберегти права за працівниками, які працюють за важких і шкідливих умовах праці, тобто потрібно актуалізувати список виробництв, професій і робіт, за які працівники матимуть право на достроковий вихід на пенсію за віком. Вже дано доручення Мінсоцполітики – проводити цю роботу за участю ФПУ.

Прем’єр окремо наголосив, що в рамках соціальної діалогу усі соціальні рішення, що приймає Уряд, мають попередньо бути обговорені з профспілками.

Є доручення Прем’єр-міністра відповідним міністерствам спільно з НКЕР, Нафтогазом і ФПУ утворити робочу групу для опрацювання пропозицій щодо перегляду ціни на природний газ. До цієї групи також можуть увійти представники депутатського корпусу.

 

Джерело: ФПУ