вівторок | 29 вересня 2020 | 22:05
18.01.2017

17 січня 2017 року відбулось спільне засідання Комітетів Національної ради з питань соціальної та гуманітарної політики, з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин.

 17 січня 2017 року в приміщені Федерації профспілок України відбулось спільне засідання Комітетів Національної ради з питань соціальної та гуманітарної політики, з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин.

 Темою засідання стало обговорення питання щодо забезпечення населення лікарськими засобами та медичними послугами в контексті реформування системи охорони здоров'я.

 Головував на засіданні Голова Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики, Голова профспілки працівників Національної академії наук України А. Широков.

 Під час засідання від органів виконавчої влади виступив представник Міністерства охорони здоров'я України (далі – МОЗ) начальник управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції Т. Лясковький, який поінформував присутніх про стан справ щодо забезпечення населення лікарськими засобами. Він зазначив, що з метою спрощення державної реєстрації лікарських засобів, МОЗ підготував законопроект "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" (реєстраційний № 4484
від 20.04.2016
). Проект Закону розроблено з метою спрощення механізму проведення державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, визначених статтею 2 Закону України "Про лікарські засоби", застосування яких в Україні допускається тільки після такої реєстрації.

 Проектом Закону пропонується скоротити термін прийняття рішення МОЗ щодо проведення державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів до 10 робочих днів.

 З метою запровадження відшкодування вартості лікарських засобів та державного регулювання цін на лікарські засоби, Кабінет Міністрів України прийняв відповідні постанови від 9 листопада 2016 р. №862 та від 9 листопада 2016 р. №863. На даний час готуються зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 р. №1071 та від 13 травня 2013 р. № 333.

 Від сторони роботодавців із зазначеного питання виступив президент Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості В. Печаєв, Голова правління ВООР транспорту "Федерація роботодавців транспорту України" О. Климпуш.

 Крім того в обговоренні взяли участь Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України Г. Осовий, Голова профспілки працівників охорони здоров'я України В. Коваль, Голова профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України В. Мойсюк.

 За результатами засідання було ухвалено рішення підтримати розгляд питання щодо забезпечення населення лікарськими засобами та медичними послугами в контексті реформування системи охорони здоров'я на засідання Національної ради.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: