понеділок | 29 листопада 2021 | 01:00
07.04.2017

Презентація заступника Міністра охорони здоров’я України П. Ковтонюка на тему: ,,Реалізація державних гарантій щодо надання медичної допомоги” в рамках реформи системи охорони здоров’я в Україні для представників сторін Національної ради.

6 квітня поточного року в приміщенні Українського союзу промисловців та підприємців, на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України П. Розенка, заступником Міністра охорони здоров’я України П. Ковтонюком для представників сторін Національної ради проведено презентацію на тему: ,,Реалізація державних гарантій щодо надання медичної допомоги” в рамках реформи системи охорони здоров’я в Україні.

Крім того, заступник Міністра охорони здоров’я України поінформував учасників заходу про прийняття 6 квітня 2017 року Верховною Радою Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я” (реєстр. № 2309 а-д), який передбачає автономізацію державних та комунальних закладів охорони здоров’я, надання можливості фінансувати саме медичні послуги, що надаються пацієнтам, а не утримання приміщень лікарень та про схвалений 5 квітня поточного року Кабінетом Міністрів пакет проектів законів щодо реформи охорони здоров’я, що дозволить змінити систему фінансування з метою надання якісних медичних послуг.

Тема зазначеного заходу викликала широкий інтерес у сторін соціального діалогу. У заході взяли участь Голова Ради Української Федерації роботодавців охорони здоров’я Загородній В. В., Голова Профспілки охорони здоров’я України Коваль В.М., Голова Конфедерації Вільних профспілок України Волинець М.Я., Голова Вільної профспілка медичних працівників України Панасенко О. О., представники Ради Київського відділення ГО ,,Українська асоціація сприяння охороні здоров’я населення”, представники страхових компаній, а також безпосередньо працівники медичної галузі.

Після презентації відбулась дискусія з питань, що на сьогодні хвилюють як працівників медичної галузі так і безпосередньо громадян, які отримують медичні послуги в Україні. Ставали питання щодо оплати праці лікарів, працівників Національної академії медичних наук України, надання медичної допомоги у віддалених регіонах України, фінансування медичних закладів та інші питання.

Необхідно зазначити, що на черговому засіданні Національної ради, яке заплановано орієнтовно на третю декаду квітня поточного року, буде розглядатися питання ,,Про реформу системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами.

З презентацією Міністерства охорони здоров’я можна ознайомитися за цим посиланням.

http://ntser.gov.ua/split/files/content/Презентація%20МОЗ.pdf

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: