понеділок | 29 листопада 2021 | 01:39
04.07.2017

Робоча нарада “На шляху до ЄС: рівні права й можливості українських громадян у доступі до праці й послуг”

30 червня 2017 у Міністерстві соціальної політики України відбулася експертна зустріч - нарада на тему “На шляху до ЄС: рівні права й можливості українських громадян у доступі до праці й послуг”, присвячена дотриманню рівності на ринку праці та у доступі до послуг, а також змінам в національному трудовому законодавстві.

Організаторами заходу були Коаліція “За рівність у праці!”, ГО “Бюро соціальних і політичних розробок” та Координаційно-експертна рада з питань соціальної політики при НДІ праці і зайнятості населення МСП і НАН України.

У вищезазначеній зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості України, Державної служби України з питань праці, Гендерної громадської ради Міжфракційного парламентського об’єднання “Рівні можливості”, Інституту праці МСП і НАН України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, експертів організацій-виконавців проекту, залучених експертів, представників міжнародних агенцій.

Нарада відбулася в рамках проекту “Практики роботи Міністерства соціальної політики України із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці”, який підтримала Європейська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” “Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах”, що реалізує ГО “Бюро соціальних і політичних розробок”.

Під час першої панелі зустрічі були представлені питання щодо основних дискримінаційних ознак у сфері зайнятості й праці в Україні, між поселенської нерівності в Україні, зокрема територіальної диспропорції у доступі до праці та послуг, економічних прав і можливостей жінок в контексті європейської стратегії України та змін у сфері праці.

Так, в ході обговорення було відзначено, що подолання дискримінації можливе за умов прийняття нового Трудового Кодексу,  запровадження моніторингу дискримінаційних дій та гендерної експертизи, гендерної паритетної демократії, а також за умов опрацювання відповідних проблемних питань та донесення пропозицій до уряду.

Окрім того, представники ВБО “Точка опори” презентували проект “Індекс корпоративної рівності”, за допомогою якого можливо подолати дискримінацію у компаніях.

Під час другої панелі наради були обговорені питання стосовно “антидискримінаційних” Директив Ради ЄС, оцінки процесу імплементації та перспектив розширення антидискримінаційних норм у національному трудовому праві.

Так, протягом трьох років Україна , згідно Угоди про асоціацію “Україна-ЄС”, імплементувала чотири із шести Директив Ради ЄС: що стосуються реалізації принципів рівного ставлення чоловіків та жінок у питаннях доступу та постачання товарів та послуг (Директива №2004/113ЄС); рамкової угоди щодо батьківської відпустки (Директива №96/34/ЄС); заходів із заохочення поліпшення безпеки та гігієни праці вагітних працівниць, які нещодавно народили, чи годувальниць (Директива №92/85/ЄС); поступового запровадження принципу рівного ставлення до чоловіків та жінок у сфері соціального забезпечення (Директива №79/7/ЄС).

Ще дві Директиви готові до імплементації до кінці 2018 року: №2000/43/ЄС, про реалізацію принципу рівного ставлення незалежно від расового чи етнічного походження;

№2000/78ЄС , що встановлює загальну систему рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності.

Таким чином, на завершення заходу, експерти наголосили на необхідності розроблення комплексного підходу щодо виконання вищезазначених Директив, який забезпечить рівні умови та права, а також мотивацію для роботодавців.

 

 

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: