понеділок | 29 листопада 2021 | 01:06
04.07.2017

4 липня 2017 у приміщенні Готельного комплексу “Президент-Готель” було проведено тристоронній круглий стіл з обговорення проекту пенсійної реформи.

Участь у зазначеному заході взяли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Світового банку, Міжнародної організації праці (далі – МОП), представники організацій роботодавців, профспілок, науковці, а також представники Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Тристоронній круглий стіл проведено в рамках виконання Програми гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки (зокрема, результату 3.1 “Зміцнення національного мінімального рівня соціального захисту на основі міжнародних трудових стандартів та соціального діалогу”) та на виконання двосторонніх домовленостей, досягнутих під час 106-ої сесії Міжнародної організації праці. У продовження співпраці між МОП та Україною, Міжнародне бюро праці направило до України технічну місію для проведення консультацій щодо запропонованої Урядом пенсійної реформи у світлі імплементації Конвенції МОП 1952 року про мінімальні норми соціального забезпечення (№102).

Представниками технічної місії були Кенічі Хіросе, старший спеціаліст з питань соціального захисту, Група технічної підтримки з питань гідної праці та бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, МОП - Будапешт, а також Костас Ставракіс, старший спеціаліст з питань соціального захисту, Департамент соціального захисту, МОП - Женева.

В ході консультацій, учасниками круглого столу були представлені презентації. Так, зокрема, М. І. Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України, презентував проект пенсійної реформи та її відповідніть Конвенції МОП 1952 року про мінімальні норми соціального забезпечення (№102), ратифікованій Україною в 2016 році.

В свою чергу, спеціалісти технічної місії, представляючи свої презентації щодо деяких застережливих зауважень на підставі попереднього аналізу стосовно законопроекту України про пенсійну реформу та щодо захисту мінімального рівня соціального захисту в умовах жорсткої економії (на прикладі досвіду Кіпру), надали Українській Стороні ряд рекомендацій стосовно проведення майбутньої пенсійної реформи.

Так, зокрема, було наголошено на тому, що несправедливий розподіл навантаження на майбутніх пенсіонерів може спричинити ризик соціальної та політичної нестабільності; мінімальний рівень соціальної допомоги повинен бути захищений; потрібно зупинити зниження спіралі пенсійних трансфертів, а також на важливості ведення діалогу із зацікавленими сторонами.

Таким чином, наприкінці заходу, експерти технічної місії підкреслили, що запропоновані реформи повинні бути добре спланованими, обговореними та попередньо погодженими, оскільки соціальний захист має безпосередній вплив на життя людей та економічну ситуацію, а також, що ведення тристороннього діалогу стосовно соціальної політики є основою реформ.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: