середа | 12 серпня 2020 | 01:20
06.09.2017

Круглий стіл на тему: ,,Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні”

5 вересня 2017 року відбулось засідання круглого столу ,,Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні” за участю Прем'єр-міністра України В. Гройсмана, Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Л. Денісової, Міністра соціальної політики України А. Реви. У заході також взяли участь директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Е. Лібанова, представники сторони профспілок, сторони роботодавців, наукових кіл та експертів.

Під час виступу Прем'єр-міністр України В. Гройсман поінформував присутніх про те, що зміни запропоновані Урядом у пенсійному забезпеченні у першу чергу сприятимуть справедливому ставленню до всіх пенсіонерів та забезпечуватимуть пенсійні виплати незалежно від політичних рішень.

Також В. Гройсман нагадав, що пропозиції Уряду зберігають існуючий пенсійний вік та скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Пакет ,,пенсійних законопроектів наразі знаходиться в Парламенті і, як очікується, він буде розглянутий вже у вересні. Прийняття законопроекту дозволить підвищити пенсії для 9 млн пенсіонерів вже у жовтні, розпочати роботу над осучасненням пенсій для військових пенсіонерів та закласти основи розробки законодавства щодо накопичувальної пенсійної системи.

Виступаючи під час круглого столу, Міністр соціальної політики України А. Рева більш детальніше розповів присутнім про пенсійну реформу Уряду та про те, коли розпочнеться робота над впровадженням другого рівня пенсійної системи - обовязкового накопичувального. За словами А. Реви пенсійна система буде скаладатися з трьох окремих частин, що дозволить людям отримувати пенсії з траьох різних джерел:

- основою пенсійної системи є солідарна страхова система;

- загальнообов'язкова накопичувальна система, коли кожний працюючий відраховує зі своєї заробітної плати певний відсоток коштів на свій особистий пенсійний рахунок, який потім буде інвестований пенсійним фондом, що дозволить людям отримувати значно вищі пенсій;

- недержавні пенсійні фонди, з якими люди зможуть заключати контракти на добровільній основі.

Презентація Міністра соціальної політики А. Реви за посиланням:

http://ntser.gov.ua/split/files/content/20170905presentation.pdf

 

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: