понеділок | 29 листопада 2021 | 02:08
08.11.2017

8 листопада 2017 під головуванням Л. Л. Денісової, Голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, відбулося засідання круглого столу на тему ,,Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянcького суспільства і д

Участь у зазначеному заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, профспілок, територіальних рад, науковці та експерти у сфері соціального діалогу, а також представники секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

У ході засідання обговорювалися досягнення та проблеми у сфері соціального діалогу в Україні. Соціальні партнери констатували той факт, що на сьогоднішній день рівень ведення соціального діалогу не відповідає в достатній мірі викликам, які є у сфері формування та реалізації соціально-економічної політики.

Учасниками круглого столу були представлені основні кроки, які необхідно зробити задля ефективного ведення тристороннього діалогу, який має слугувати основою для формування соціально орієнтованої ринкової економіки та стати головним інструментом для забезпечення ефективної зайнятості, поліпшення рівня життя населення і впровадження суттєвих новацій у соціальній сфері. Так, зокрема, було рекомендовано внести зміни до Закону України ,,Про соціальний діалог”, прискорити внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України ,,Про колективні угоди та договори”, забезпечити дотримання вимог Регламенту Кабінету Міністрів України та Генеральної угоди в частині погодження із сторонами соціального діалогу проектів нормативно-правових актів з питань формування соціально-економічної політики та трудових відносин.

Жваву дискусію викликало питання щодо залучення третього сектору до роботи органів соціального діалогу на всіх рівнях, зокрема до розгляду питань, що мають важливе суспільне значення  і стосуються соціальних прав та гарантій громадян, а також питання перегляду критеріїв репрезентативності сторони роботодавців та профспілок.

За результатами засідання Комітету будуть схвалені рекомендації за пропозиціями зацікавлених сторін.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: