понеділок | 27 вересня 2021 | 03:05
18.05.2018

Семінар TWINNING and TAIEX

За сприяння Національного агентства України з питань державної служби 17 травня 2018 відбувся семінар щодо ефективного впровадження і використання інструментів TWINNING and TAIEX.
Інструмент TAIEX спрямований на:
- наближення, імплементацію національного законодавства до acquis communautaire;
- сприяння інституційному розвитку органів державної влади;
- підвищення кваліфікації державних службовців.
Інструмент TWINNING спрямований на:
- надання довгострокової допомоги з метою впровадження елементів державного управління, необхідний для адаптації національного законодавства до норм та стандартів ЄС.
Участь у семінарі взяли: К. Ващенко – Голова Національного агентства з питань державної служби, М. Канавець – Директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського союзу, Клаус Лех - Керівник команди TWINNING Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення, Міхай Келлер – Координатор проектів TAIEX, представники органів виконавчої влади та представник секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
До порядку денного було включено чотири питання:
1. Залучення міжнародної технічної допомоги як складова ефективного впровадження реформи державного управління та державної служби;
2. Досвід впровадження європейських інструментів інституціональної розбудови Twinning, Taiex та програми Sigma в Україні;
3. Нові підходи до впровадження проектів Twinning: основні новації та рекомендації щодо здійснення підготовки та реалізації проектів Twinning;
4. Практичний аспект залучення та використання зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках інструменту TAIEX.
Відкриваючи захід, К. Ващенко поінформував присутніх, що допомога Європейської комісії в рамках інструменту TAIEX в Україні здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 року № 32 ,,Про затвердження Порядку підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX”, а Національне агентство України з питань державної служби є координатором впровадження інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні. Допомога у рамках інструменту TAIEX може реалізовуватись у трьох формах (семінар, навчальна поїздка та експерта місія), а також охоплювати різні сфери. Органи державної влади мають змогу скористатися перевагами інструменту TAIEX для задоволення потреб у навчанні у контексті наближення законодавства України до законодавства Європейського союзу.
М. Канавець озвучила, що з початку впровадження інструменту TAIEX в Україні (з 2006 року), станом на 17 травня 2018 року, 17137 представників органів державної влади взяли участь у 753 заходах, організованих у рамках Інструменту TAIEX, серед яких 144 заходи – за ініціативи Європейської Комісії, а 609 заходів було ініційовано Україною. У 2018 році 848 представників органів державної влади взяли участь у 27 заходах, які були ініційовані Україною, серед яких 15 семінарів, 6 навчальних поїздок до країн-членів ЄС та 9 експертних місій до України. Водночас 10 представників органів виконавчої влади взяли участь 3 семінарах, ініційованих Європейською Комісією інструменту TAIEX.
Використання інструменту TWINNING в Україні регламентується постановою Кабінету міністрів України від 11 жовтня 2016 року ,,Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів TWINNING” та міжвідомчого наказу НАДС та Мінекономрозвитку від 15 червня 2012 року” 120/702 ,,Про створення Робочої групи з питань координації впровадження інструмента TWINNING”. На сьогоднішній день у робочому плані 43 проекти TWINNING” завершено, 10 проектів знаходяться на стадії реалізації, 9 проектів знаходяться на стадії підготовки та 1 проект знаходиться на стадії оголошення про відбір пропозицій від країн-членів ЄС. Загальна кількість проектів TWINNING” становить 63.
Виступаючи, Клаус Лех поінформував присутніх, що реалізація проектів TWINNING здійснюється за сферами:Юстиція та внутрішні справи (13), Транспорт (12), Енергія (6), Фінанси, внутрішній ринок (6), Стандартизація, сертифікація та торгівля (6), Навколишнє середовище (4), Статистика (3), Суспільні відносини та зайнятість (5), Сільське та рибне господарство (2), Телекомунікації (1), Охорона здоров'я та захист прав споживачів (1).Також Клаус Лех повідомив, які Країни-члени ЄС беруть учать у впроваджені проектів TWINNING, а саме: Іспанія (5), Данія (1), Польща (4), Німеччина (4), Литва (6), Італія (1), Словаччина (1), Франція (2) та Австрія (1).
Міхай Келлер поінформував учасників семінару, що упродовж зазначеного періоду (2006-2018) заходи TAIEX проводились у таких сферах: юстиція та внутрішні справи (191 захід, з них у 2019 – 9 заходів), внутрішній ринок (340 заходів, з них у 2018 році 12 заходів), навколишнє середовище, телекомунікації та транспорт (130 заходів, з них у 2018 році- 4 заходи), сільське господарство та безпека харчових продуктів (92 заходи, з них у 2018 році – 5 заходів).
Крім того, організатори заходу презентували мультимедійний ролик щодо механізму впровадження інструменту Taiex для підвищенні загальної поінформованості органів державної влади щодо можливості використання інструмента ТАІЕХ в Україні.

 

Прес-служба НТСЕР