вівторок | 18 червня 2019 | 00:19
08.11.2018

Засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

Засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему: ,,Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію”.
7 листопада в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулися слухання на тему: ,,Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію”.
Участь у заході взяли представники профспілок, роботодавців, центральних органів виконавчої влади, секретаріату Національної ради, народні депутати, а також Національний координатор МОП в Україні.
Під час засідання Комітету учасники слухань у виступах відзначали, що положення Конвенції Міжнародної організації праці №87 про свободу асоціації та захист права на організацію майже повністю імплементовані у законодавство України. Однак, проведене узагальнення та аналіз проблем з дотриманням в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції №87 виявили недосконалість чинного законодавства та низку проблем у його застосуванні.Соціальні партнери наголосили, що законодавство з питань соціального діалогу на сьогодні не дозволяє профспілкам та організаціям роботодавців, їх об’єднанням, в повному обсязі реалізувати свої права та статутні завдання на територіальному рівні.
У виступах також зверталася увага на недостатньо ефективні механізми контролю з боку державних органів щодо дотримання основних прав і гарантій громадян на свободу об’єднання у профспілки та організації роботодавців, про що свідчить наявність численних скарг від профспілок у Міжнародну організацію праці.
Разом із тим, було зазначено про спроби втручання в статутну діяльність профспілок з боку законодавчого органу та суб’єктів законодавчої ініціативи.
Окрім того, учасники слухань також відзначали про складність ситуації із матеріальною базою профспілок, зокрема щодо відчуження об’єктів власності профспілок.
Учасниками слухань за результатами виступів було ухвалено низку рекомендацій Верховній Раді України та Кабінету Міністрів.
Відповідні рекомендації також будуть направлені профспілкам, організаціям роботодавців та їх об’єднанням на національному та територіальному рівнях та сторонам соціального діалогу на національному рівні.

 

Прес-служба НТСЕР