п'ятниця | 28 лютого 2020 | 08:16
30.11.2018

1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом

День боротьби зі СНІДом започатковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1988 році. Цього дня в багатьох країнах світу з метою привернути увагу до проблеми вірусу імунодефіциту людини проводяться численні суспільні акції задля розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

В даний час ВІЛ/СНІД є найважливішою медико-соціальною проблемою, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які не входять до групи, що мають фактори ризику інфікування.

На сьогоднішній день в Україні епідеміологічна ситуація з ВІЛ-інфекцією залишається напруженою, оскільки продовжується поширення ВІЛ серед населення, збільшується кількість ВІЛ-інфікованих осіб та хворих на СНІД. Із часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 2018 року включно в Україні офіційно зареєстровано більше 321 382 тис. випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України.

За даним статистики станом на 01.11.2018за десять місяців 2018 року в Україні за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 975 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 330 415 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 47 646 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Київська, Миколаївська, а також м. Київ.

Ураховуючи той факт, що основною причиною поширення ВІЛ в Україні є низький рівень виявлення інфекції через недостатнє піклування кожного про власне здоров’я, а також низький рівень інформованості населення щодо цієї проблеми, головною зброєю в боротьбі з вірусом є попередження нових випадків інфікування.  

З метою привернення уваги до існуючої проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні, зокрема у сфері праці, секретаріатом Національної ради спільно з Міжнародною організацією праці було проведено низку навчальних семінарів для представників територіальних тристоронніх соціально-економічних рад на тему ,,Посилення ролі тристоронніх партнерів МОП у протидії ВІЛ та СНІД у сфері праці”.

Прес-служба НТСЕР