четвер | 1 червня 2023 | 07:41
26.04.2019

Прес – конференція. Головне – збереження трудового потенціалу України

І досягти цієї благородної мети можливо у тісній співпраці соціальних партнерів – профспілок, влади і роботодавців. Про це йшлося під час прес-конференції в ІА ,,Укрінформ”, що відбулась 25 квітня та була присвячена Всесвітньому дню охорони праці.
До журналістів звернулись Роман Чернега – голова Державної служби України з питань праці; Юрій Кузовий - генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України; Сантуш Антоніу - менеджер проекту ЄС-МОП ,,Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці; Софія Литвин - національний координатор проекту ЄС-МОП ,,Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці; Юрій Піжук - голова Профспілки працівників державних установ України; Григорій Осовий - голова СПО репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні, Голова ФПУ.
У промовах наголошувалося на тому, що безпечне та здорове майбутнє праці – є основою соціального добробуту, а право людини на безпечні і здорові умови праці, - спільна мета для щоденної роботи соціальних партнерів.
Саме профспілки, Держпраці і роботодавці повинні спільно просувати концепції гідної праці в Україні. На сьогодні є нагальна необхідності розроблення та реалізація такої політики у сфері охорони праці, яка б забезпечила встановлення нормативів і параметрів безпеки праці, визнаних міжнародним співтовариством, що б звело до мінімуму ризики травмування і професійного захворювання на робочих місцях, а також здійснення заходів з відновлення втраченого здоров’я працівників.
Проте, на сьогодні в Україні за даними Держкомстату, в шкідливих та небезпечних умовах праці працює кожний четвертий робітник (зайнято більше 26,0% працівників), збільшується кількість вперше виявлених профзахворювань.
В останні роки понад 1,5 млн. працівників працювали в антисанітарних умовах збільшеної забрудненості повітря на робочому місці хімічними речовинами, пилом, перевищень рівнів шуму та вібрації, важкості та напруженості праці. Загалом в усіх галузях економіки Україні 70,6% підприємств не відповідають вимогам санітарного законодавства.
- Профспілки вимагають від роботодавця не економити на здоров’ї працівника, - зазначив у своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий. - Головне – зберегти трудовий потенціал країни і робота в цьому напрямі об’єднує усі сторони соціального діалогу. Національним законодавством визначено право громадян на безпечні і здорові умови праці, але не в повній мірі забезпечено їх дотримання, відсутні ефективні механізми їх реалізації.
Одним з механізмів попередження шкідливих факторів на робочих місцях було названо адаптація вітчизняного законодавства до вимог ЄС. Дієвим інструментом запобіганню нещасних випадків на робочих місцях – є колективний договір, де серед іншого прописані заходи з охорони праці на конкретному підприємстві.
Також було висловлено вдячність представникам та координаторам Міжнародної організації праці за реалізацію у співробітництві з Держпраці міжнародних проектів в Україні та за підтримку пропозицій ФПУ щодо розвитку безпечної праці в Україні.

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/informatsijna-robota/15677-golovne-zberezhennya-trudovogo-potentsialu-krajini

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: