понеділок | 25 січня 2021 | 05:14
31.10.2019

Засідання круглого столу на тему: ,,Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин”

30 жовтня 2019 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання круглого столу на тему: ,,Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин”.
У заході взяли участь народні депутати, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, секретаріату Національної ради, наукових установ.
Захід проводився для обміну думками соціальних партнерів при розробці проекту Трудового кодексу України. Учасники засідання говорили про найбільш болючі теми, які турбують сторони трудових відносин.
Гаряча дискусія між учасниками вказує на важливість питання, оскільки регулювання трудових відносин стосується абсолютно усіх категорій населення, і саме тому потребує узгодження усіх сторін соціального діалогу.
Під час засідання було акцентовано увагу на тому, що законодавство, яке регулює трудові відносини дійсно необхідно удосконалювати, оскільки тенденції на ринку праці як на національному так і світовому щодня змінюються і вимагають відповідного реагування.
Голова Комітету Г. Третьякова зазначила, що обговорення трудового законодавства відбувається довго, тривають дискусії щодо форматів, конструкції, як має змінюватися трудове законодавство. Наразі текст Трудового кодексу готується.
Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України Г. Осовий відзначив, що була проведена велика і вагома робота над проектом Трудового кодексу. Він зазначив, що міжнародна практика говорить про преференції працівника як менш захищену особу у трудових відносинах. Г.Осовий запропонував взяти за основу проект законопроекту, вже попередньо напрацьований і це прискорило б процеси узгодження.
Заступник Генерального директора Федерації роботодавців України Юлія Гончарова відзначила, що сьогодення потребує модернізації трудового законодавства, яке повинно враховувати нові форми взаємовідносин між роботодавцями та працівниками та нові технологічні процеси, такі як: аутсорсінг, аутстафінг, механізми виконання подальшої роботи в іншого роботодавця тощо. Наступне питання, яке потребує врегулювання в новому Трудовому кодексі – це наявність значного обсягу пільг та гарантій на рівні закону, які має забезпечувати та оплачувати роботодавець. Також, враховуючи міжнародний досвід, що в трудовому законодавстві мають міститися мінімальні умови, рамки для пільг та гарантій, а їх обсяг та розмір повинен бути віднесений на рівень трудових договорів.
Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Ю. Кузовой відзначив, що ключові меседжі, які мають бути закладені в нове трудове законодавство це:Перше - це необхідність відмовитися від ідеї захищати людину від ринку праці та дати її можливість максимально інтегруватися у цей ринок і шукати свої можливості, бо звільнення однієї людини – це можливість для іншої людини.
Друге - це не збереження роботи для конкретного працівника, а збереження робочого місця, яке джерелом роботи» - зазначив Ю. Кузовой.
О. Степаненко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розповіла про результати моніторингу, проведеного з цього питання, який свідчить про системні порушення прав людини при значному погіршенні захисту трудових прав громадян. Зросла кількість випадків несвоєчасної виплати заробітної плати. Загальна заборгованість по заробітній платі за останні місяць зросла більше ніж на 11%. Також зросла кількість незаконних звільнень працівників неофіційно оформлених трудових відносин.
В. Бодрова, т. в. о. секретаря Національної ради закликала учасників заходу використати майданчик Національної тристоронньої соціально-економічної ради для напрацювання змін до трудового законодавства та законодавства у сфері соціального діалогу.
Завершуючи засідання круглого столу Голова Комітету Г. Третьякова підсумувала: ,,Завдання має полягати у тому, що ми маємо внести ту конструкцію Трудового кодексу, за який зможуть проголосувати, і ми маємо знайти максимальні точки дотичності, щоб він не викликав такого супротиву. І цей круглий стіл - це ще один крок до того, щоб ми почали довіряти один одному”.
Учасники круглого столу заслухали також інші позиції та погодилися з тим, що всі питання щодо вдосконалення трудового законодавства пропозиції мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами і цей процес має відбуватися прозоро.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: