понеділок | 25 січня 2021 | 05:20
02.12.2019

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня 2019 року до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається щороку 1 грудня, у секретаріаті Національної ради проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед його працівників.
День проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році, відзначається за підтримки Генеральної Асамблеї ООН.
Епідемія ВІЛ/СНІДу вже стала глобальною кризою сьогодення і становить одну з найбільш серйозних загроз для соціального прогресу та розвитку.
Під час просвітницького заходу, основна мета якого полягала у попередженні ВІЛ-інфікування, було наголошено на тому, що усунути усі шляхи передачі вірусу можна досягти за допомогою ряду різноманітних стратегій, належним чином адаптованих до національних умов та культурних особливостей. Підвищити ефективність профілактичних заходів можна за допомогою стимулювання до зміни стилю поведінки, проведення просвітницької діяльності, лікування та створення середовища, вільного від дискримінації.
Разом із тим, озвучено статистику щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні. Так, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, з 1987 року офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська, Київська та Чернігівська області, а також м. Київ.
Недостатня інформованість суспільства та невчасна діагностика є основними причинами таких показників. Саме тому важливо вчасно дізнатися про свій статус: чим раніше починається терапія, тим легше контролювати ВІЛ та уникнути критичних наслідків.
Працівникам секретаріату Національної ради були надані інформаційні матеріали із контактними даними, де можна отримати консультацію щодо ВІЛ-інфекції, а також пройти тестування на ВІЛ-інфекцію.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: