Участь у конференції взяли народні депутати України, керівники членських організацій ФПУ, науковці, провідні експерти, профактивісти, представники секретаріату Національної ради тощо.
Учасниками заходу були представлені успішні кейси ролі профспілок у процесі захисту працівників, а науковцями було запропоновано новітні підходи до реалізації прав і гарантій у діяльності профспілок.
Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України Г. Осовий зазначив, що одним із методів демонстрації дотримання прав є – страйк, проте це є найбільш радикальним методом дій, в той час як у цивілізованому світі існує такий інструмент вирішення назрілих проблем та попередження будь-яких конфліктів як соціальний діалог.
Т.в.о секретаря Національної ради, В. Бодрова акцентувала увагу присутніх на проблемах роботи консультативно-дорадчого органу у сфері соціально-економічних відносин та запропонувала сторонам соціального діалогу спільно напрацювати пропозиції щодо змін у нормативно-правові акти, які регулюють діяльність Національної ради.
За результатами Конференції учасниками заходу було прийняті Рекомендації, якими зокрема запропоновано звернутись до Президента України, Прем’єр-міністра із закликом відновити соціальний діалог.