середа | 8 грудня 2021 | 01:51
09.11.2020

Профспілки виступають за захист прав працівників усіх галузей економіки та бюджетної сфери, зокрема в умовах карантинних обмежень, введених Урядом через пандемією СОVID-19

  Питання щодо захисту прав працівників усіх галузей економіки та бюджетної сфери, зокрема в умовах карантинних обмежень, введених Урядом через пандемією СОVID-19, обговорено 5.11.2020 на засіданні Ради Федерації профспілок України. Члени Ради ФПУ брали участь у засіданні в онлайн-режимі в студіях, які були організовані як у Києві, так в усіх обласних центрах України.

  У роботі Ради взяв участь заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України В. Немилостивий, який наголосив і подякував за послідовну та принципову позицію профспілок щодо необхідності розвитку реального сектору промисловості в Україні. 

 Заступник Голови ФПУ О. Шубін зазначив про тривожні прояви погіршення соціально-економічної ситуації в Україні у період карантину та суттєве зростання бідності населення, що спричинене падінням ВВП (у II кв. п.р. на 11,4%), скороченням промислового виробництва (за 8 місяців п.р. на 7,4%), зниженням рівня зайнятості - до 50,3% та підвищенням рівня безробіття до 9,2%, зменшенням утричі кількості вакансій, зареєстрованих у ДЦЗ і на понад 800 тис. застрахованих осіб, падінням середньої зарплати (у квітні ц.р. - на 8,9%) та зростанням заборгованості з виплати заробітної плати. 

 Профспілки констатують, що протягом останніх десятиліть відбувалась деіндустріалізація України, занепад її промисловості та інфраструктури, перетворення економічної структури країни від індустріальної до аграрної. Сьогоднішня криза у світовій економіці вимагає оперативних заходів з підтримки внутрішнього виробництва. Тому Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) у своїй позиції щодо нової промислової стратегії для Європи закликала до формування засад нового соціального та стійкого порядку денного промислової політики, спрямованого на зміцнення зайнятості та інклюзивного управління, посилення його соціального виміру. Промислова стратегія має бути переглянута і в Україні з метою вирішення нових викликів, спричинених спалахом пандемії коронавірусу, а також необхідністю значних інвестицій та вжиття заходів із справедливого оподаткування. 

 Рада ФПУ ухвалила Постанову про звернення до Президента України з питання необхідності розробки та прийняття нової стратегії розвитку промисловості, враховуючи принципи та засади, визначені ЄКП щодо нової промислової стратегії для Європи. Закликати Парламент України, Раду національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України до вжиття невідкладних заходів, спрямованих на вирішення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати та недопущення її виникнення в подальшому, збереження зайнятості населення та створення умов для підвищення її рівн, дотримання та збереження соціальних гарантій в трудових колективах і для населення України в період пандемії, а також посилення заходів безпеки для працівників. На засіданні також були розглянуті питання щодо діяльності ФРУ.

 Джерело: https://www.fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/19275-u-kievi-u-rezhimi-video-konferentsiji-projshla-rada-fpu.html

Прес-служба НТСЕР