середа | 8 грудня 2021 | 03:21
17.05.2021

Участь сторін соціального діалогу в заходах спрямованих на сприяння зайнятості та розвитку соціального діалогу

13-14 травня 2021 року Комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів здійснено робочу поїздку до Житомирської області, під час якої проведено два «круглих столи» на теми:

- «Реалізація заходів щодо сприяння зайнятості населення, визначених Законом України «Про зайнятість населення»;

- «Участь громадськості у процесах соціального діалогу».

У робочій поїздці взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники центральних органів виконавчої влади, сторін соціального діалогу, секретаріату Національної ради, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.

Обговорення шляхів врегулювання ситуації з безробіттям та подолання дефіциту робітничих кадрів відбувалось у Будинку рад м. Новоград-Волинський, в обласній державній адміністрації, Житомирському міському центрі зайнятості, а також на успішних підприємствах регіону, які мають потенціал для подальшого розвитку й створення нових робочих місць: швейній фабриці «LESYA», ТОВ «Органік Мілк», Житомирському маслозаводі «Рудь».

Відкриваючи засідання, круглого столу з питання: «Реалізація заходів щодо сприяння зайнятості населення, визначених Законом України «Про зайнятість населення» Михайло Цимбалюк наголосив на важливості питання працевлаштування громадян та надання гідних умов праці.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, зауважив на необхідності формування дієвої та ефективної системи надання соціальних послуг в громадах, що були створені в рамках реформи децентралізації, а також на необхідності  зменшення негативного впливу пандемії коронавірусу на соціально-економічне становище в громадах.

У свою чергу заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра у своєму виступі зазначив, що питання зайнятості є для Міністерства економіки одним із ключових. Поінформував, що за півтора року вдалося втримати 538 тисяч робочих місць за рахунок надання допомоги по частковому безробіттю. Наразі ведеться робота Мінекономіки спільно з Державним центром зайнятості над вдосконаленням законодавства і щодо механізму надання допомоги по частковому безробіттю, і щодо стимулювання зайнятості населення.

Директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк у своєму виступі проаналізувала зміни на ринку праці за рік карантинних обмежень та окреслила завдання, які стоять перед Державною службою зайнятості.

 

Під час засідання «круглого столу» на тему: «Участь громадськості у процесах соціального діалогу» учасники одноголосно висловились, що ефективність соціального діалогу залежить від низки об’єктивних та суб’єктивних, зовнішніх і внутрішніх чинників.

 

Заступник Співголови Національної ради від сторони органів виконавчої влади, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра наголосив, що соціальний діалог це абсолютно необхідна умова для успішного розвитку України.

 

Голова Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу „Федерація металургів України”, член Ради Федерації роботодавців України, Член Національної ради, Сергій Біленький  зауважив, що соціальний діалог - це не тільки можливості для його учасників, а й велика відповідальність, тому до питання залучення громадськості у більш широкому розумінні потрібно підходити раціонально.

 

Заступник Співголови Національної ради від профспілкової Сторони, Заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін акцентував увагу присутніх, що Імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом, є одним із ключових завдань української влади на середньострокову перспективу, важливою складовою якої є зобов’язання сприяти ефективному соціальному діалогу, забезпечувати активну участі соціальних партнерів у впровадженні реформ в Україні, їх залучення до розробки та реалізації відповідних нормативно-правових актів та організаційних кроків. Тому потрібно вирішувати проблеми, що перешкоджають ефективному веденню соціального діалогу, при цьому, особливу увагу приділити територіальному рівню, оскільки соціальний діалог – це єдиний цивілізований шлях до успішного формування державної політики у сфері соціально-економічного розвитку країни.

 

У своєму виступі тимчасово виконуюча обов’язки секретаря Національної ради Віра Бодрова акцентувала увагу на необхідності розблокування роботи Національної ради шляхом призначення її Голови, на проблемних питаннях, що виникають у роботі територіальних органів соціального діалогу, а також на необхідності осучаснення законодавства у сфері соціального діалогу.

 

Вищевказані заходи стали майданчиком для обговорення та напрацювання законодавчих механізмів щодо сприяння зайнятості населення, створення умов для активного пошуку роботи безробітними, підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці, стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних, професійної орієнтації та професійного навчання, створення умов для самозайнятості населення та підтримки підприємницької ініціативи, вдосконалення існуючої моделі соціального діалогу.

Прес-служба НТСЕР