понеділок | 3 серпня 2020 | 12:38
22.01.2015

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Програма діяльності Уряду: потрібен конструктивний діалог з громадськістю

21 січня відбулось чергове засідання Кабінету Міністрів, у якому взяв участь повноважний представник профспілок – Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Серед питань, які було розглянуто під час засідання, - обговорення Програми діяльності Уряду. Як підкреслювали виступаючі, у цьому документі відображено комплексне бачення всіх гілок влади і політичних сил, враховані пропозиції Президента, Уряду, парламентської коаліції.

У своєму виступі Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий наголосив на необхідності враховувати також позицію і пропозиції громадськості, зокрема профспілок, які представляють інтереси мільйонів працівників України. Профспілковий лідер зазначив: без участі громадськості такі масштабні програми ніколи не будуть ефективно реалізовані. Григорій Осовий також підкреслив, що Уряд є соціальним партнером у діючій Генеральній угоді Уряду, профспілок, роботодавців. Для реалізації цієї Угоди та для роботи над новою потрібні енергія, поєднання зусиль влади, бізнесу і громадянського суспільства.

Профспілковий лідер запропонував презентувати Програму діяльності Уряду для широкого обговорення суспільства. На його думку, саме в ході цього обговорення будуть висунуті і раціональні пропозиції стосовно соціальної політики, ринку праці, охорони праці, зайнятості населення та його соціально-економічного захисту.

Григорій Осовий також зазначив, що профспілки ініціюють процес переговорів щодо укладення Генеральної угоди на новий термін. Зрозуміло, що такий комплексний документ, як Програма діяльності Уряду буде доброю основою для цих переговорів.

На засіданні Кабінету Міністрів також було схвалено склад Урядової сторони для ведення переговорів по Генеральній угоді. Її очолив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

 

Джерело: ФПУ