вівторок | 11 серпня 2020 | 18:34
09.04.2015

Уряд стимулює енергозбереження та створює умови для відкритості бізнесу

На засіданні КМУ 8 квітня було оголошено низку урядових ініціатив, спрямованих на підвищення енергоефективності та державну підтримку модернізації будівель для економії енергоресурсів.

Уряд у партнерстві з «Ощадбанком» запускає пілотний проект, спрямований на створення економічно вигідних умов для утеплення громадянами своїх домівок і проведення заходів з метою заощадження енергоресурсів.

Держава компенсуватиме від 20% до 40% вартості кредиту, взятому в «Ощадбанку», та витраченому на здійснення робіт з підвищення енергоефективності.

Так, при оформленні кредиту на заміну котла на негазовий громадяни отримують до 20% компенсації його вартості;

- при утепленні індивідуальних будинків – до 30%;

- а об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть розраховувати на компенсацію від держави до 40% витрат кредиту, спрямованих на заходи з енергоефективності, але не більше ніж 10 тис.грн. на одну квартиру.

Виходячи з обсягів коштів, передбачених на реалізацію цієї програми (1,57 млрд.грн.), скористатися нею зможуть приблизно 134 тисячі домогосподарств.

- Це досить важлива справа, - зазначив у своєму коментарі керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, – що дозволить громадянам зекономити кошти на утеплення власних домівок, а також у масштабах всієї держави більш оперативно перейти до режиму енергозбереження.

На вчорашньому засіданні Кабінету Міністрів України було презентовано систему надання електронних он-лайн сервісів, які дадуть змогу підприємцям зареєструвати бізнес та отримати необхідну довідку, витяг або виписку не виходячи з дому.

Це забезпечує відкритість бізнесу, - підкреслив профспілковий керівник, - відтепер кожен громадянин країни може отримати будь-яку інформацію про всі суб'єкти підприємницької діяльності, які зареєстровані в Україні, зокрема, стосовно власників банків, або інших господарюючих суб’єктів, - це дозволить більш зважено підходити до інвестування та підвищить соціальну відповідальність бізнесу, - переконаний Голова ФПУ.

Джерело: ФПУ