понеділок | 29 листопада 2021 | 02:25
01.04.2014

Григорій Осовий: Рішенням влади має передувати конструктивний соціальний діалог

Складна економічна ситуація, що виникла в країні, викликає серйозне занепокоєння великої кількості працівників, профспілкових активістів, які звертаються до Федерації профспілок України з проханням вплинути на такі чутливі для людей питання як скорочення робочих місць та вивільнення значного числа працюючих, «замороження» заробітних плат та пенсій. Членські організації ФПУ, вкрай стурбовані такими негативними явищами в економіці як тривалий спад виробництва, зниження інвестиційної активності, бюджетного дефіциту та негативними тенденціями щодо інших макроекономічних показників.

ФПУ з розумінням ставиться до «спадку», який дістався новій владі і водночас вважає, що негативні соціально-економічні тенденції в країні потребують адекватного реагування, - про це зазначається у листі в.о. Голови ФПУ, в.о. Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради Г.В.Осового до Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка.

В.о. Голови Осовий Г.В. передусім у своєму зверненні до глави Уряду наголосив, що будь-які рішення, що стосуються мільйонів працівників, законні інтереси яких представляють профспілки, мають бути максимально прозорими, обґрунтованими і, безперечно, таким рішенням має передувати конструктивний соціальний діалог і завчасне запровадження заходів з мінімізації негативних соціальних наслідків для населення.

Федерація профспілок України бачить шляхи виходу з кризи у запровадженні програми дій забезпечення умов активізації економіки та збереження й розвитку робочих місць, вітчизняного виробництва в цілому, як основного джерела наповнення Держбюджету та захисту від безробіття.

Для обговорення на фаховому рівні чутливих питань соціально-економічного захисту працівників у рамках проведення економічних реформ Г.В. Осовий звернувся до глави Уряду з пропозицією про проведення зустрічі у першій половині квітня з керівниками всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань.

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ