субота | 29 лютого 2020 | 12:43
07.04.2014

СПО об’єднань профспілок: позиція і тактика у сучасних умовах

Важливі питання соціально-економічного захисту працівників, принципову позицію щодо ситуації в Україні та антикризових дій Уряду обговорили 7 квітня учасники засідання Спільного представницького органу об’єднань профспілок. Вів засідання перший заступник Голови СПО Григорій Осовий.

Під час заходу розглядалось питання про тактику СПО об’єднань профспілок щодо укладення Генеральної угоди на новий строк.

Враховуючи складну суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію та прагнучи досягнути забезпечення соціальної справедливості в сфері праці, обговоривши можливі варіанті подальших дій і визначення тактики, СПО вирішив зараз провести актуалізацію положень чинної Генеральної угоди, а в перспективі ініціювати колективні переговори на основі нового тексту проекту Генеральної угоди на 2014-2016 роки.

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови СПО об’єднань профспілок Сергія Кондрюка щодо аналізу соціальних аспектів прийнятих антикризових рішень Уряду та Верховної Ради, СПО вирішив створити робочу групу для розробки у триденний термін текстів постанови та заяви про позицію СПО щодо соціальних аспектів цих рішень.

Було також наголошено, що СПО об’єднань профспілок наполягає на проведені невідкладної зустрічі представників СПО з керівництвом Уряду. Підкреслювалось: в рамках роботи постійної діючої тристоронньої робочої групи з питань формування бюджетної політики на всіх стадіях бюджетного процесу треба розглянути можливість мінімізації негативних наслідків для населення прийнятих антикризових рішень Кабміну. Було також заявлено про необхідність відкритості та прозорості дій влади при прийнятті рішень, які можуть негативно позначитися на рівні життя населення та проведення широкої роз’яснювальної роботи в регіонах на прозорих розрахунках, вишукання додаткових можливостей зменшення цінового тиску на населення.

Під час засідання було також обговорено питання про делегування представників СПО об’єднань профспілок до складу Урядових комітетів та утворення профспілкових підкомітетів, а також до складу тристоронньої делегації України для участі у 103-й сесії Міжнародної конференції праці, про затвердження Плану основних заходів СПО на 2014 рік та інші.

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ
Фотострічка: