понеділок | 3 серпня 2020 | 12:29
03.03.2016

На засіданні Уряду

2 березня Голова ФПУ взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України, де розглядалася Стратегія подолання бідності до 2020 року.

Коментуючи розгляд цього питання Григорій Осовий зазначив, що Федерація профспілок України активно долучалась до підготовки проекту Стратегії на всіх етапах роботи. Значна частина внесених ФПУ пропозицій врахована в процесі підготовки цього документу.

Під час засідання Кабміну представник профспілок в Уряді Г. Осовий додав ще декілька важливих пропозицій для врахування. Зокрема, він запропонував доповнити документ пунктом в такій редакції:

"сприяти збільшенню тривалості трудового життя працівників, зокрема, тих, хто працює в шкідливих умовах (це майже 3 млн. чол.), а також тих, хто отримав травму на виробництві, професійні захворювання та інші ушкодження здоров’я шляхом збільшення обсягу профілактичного лікування та санаторно-курортного оздоровлення за рахунок коштів загальнодержавного соціального страхування".

Також для врахування позицій сторін соціального діалогу представник профспілок вніс доповнення про те, щоб цей діалог не тільки стосувався соціально-трудових питань, а й економічних, що відповідає нормам закону про соціальний діалог.

Григорій Осовий передав Міністру соціальної політики України Павлу Розенку виступаючому з цього питання пропозиції у зв’язку з одноразовим, починаючи з 1 січня 2016 року, скороченням єдиного соціального внеску, провести не висвітлення заробітної платирозраховане на п’ять років, як зазначено в урядових документах, а повноцінну її детінізацію, зв’язавши це з тим, що бізнес має активно відреагувати на преференцію, отриману ним у наслідку скорочення ЄСВ.

 

Джерело: ФПУ